b_250_167_16777215_00_images_old_stories_Chervonohrad_2016_10_7.gif2.gif3.gif8.gifУ Червоноградській філії Львівського музею історії релігії (палаці Потоцьких) 13 травня 2016 року в рамках Міжнародної науково-дослідницької конференції «Андрей Шептицький будівничий держави, князь церкви, лідер нації» відбулась міська науково-теоретична конференція старшокласників «Наука Ісуса Христа мій прапор і дороговказ», присвячена 150-річчю від Дня народження Митрополита Андрея Шептицького.

Її мета вшанування пам'яті Андрея Шептицького як будівничого української держави, духовного провідника народу, лідера української нації; привернути увагу школярів до багатогранної діяльності митрополита; розвиток в українському суспільстві християнських цінностей, моралі, чеснот, культури та мудрості; формування в української молоді духу єдності, духу любові, духу справедливості, духу лідерства, духу переможців; формувати в учнів розуміння вкладу митрополита Андрея в розбудову української церкви, виховання національно свідомої молоді; залучити старшокласників до науково-пошукової роботи з актуальних питань духовності та просвітництва в новітній історії України; сприяти формуванню культури наукових досліджень.

1.gif

Організаторами науково-дослідницької конференції були Громадська Рада «Святий Юр» ЦНВ ім. Андрея Шептицького, відділ освіти Червоноградської міської ради та Інформаційно-методичний центр освіти спільно з Червоноградською міською радою. Захід проводила завідувач естетично-виховного вiддiлу інформаційно-методичного центру освіти Червоноградської міської ради Любов Хляка. Гостей та учасників конференції у музеї вітали заступник міського голови м. Червонограда Наталія Турко, директор Червоноградського Інформаційно-методичного центру освіти Богдана Красільчук, голова катехитичної комісії при Сокальсько-Жовківській єпархії о. Михайло Микита та завідувач музею Галина Гриник.

Усіх доповідачів було нагороджено дипломами, а їх керівників та організаторів конференції подяками та пам’ятними книгами. Надзвичайно цінним подарунком для музею стала листівка з бункеру УПА (Нижньоустрицького району ОУН), віднайденого у 2015 році біля с. Тиха. Її музею подарував Зенон Боровець.

9.gif

Почесними членами журі були відомі та знані львів'яни:

Калинець Ігор - поет, громадський діяч, лауреат державної премії України ім.Тараса Шевченка, почесний громадянин м. Львова, член ГР «Святий Юр»;

Вакарчук Іван - герой України, міністр освіти і науки України у 2007-2010 рр., ректор Львівського національного університету ім.І.Франка у 1990-2007, 2010-2013рр., доктор фізико-математичних наук, заслужений діяч науки і техніки України, заступник Голови ГР «Святий Юр»;

Шкраб’юк Петро - доктор історичних наук, письменник, лауреат Всеукраїнської літературної премії ім.Ірини Вільде, член ГР «Святий Юр»;

Калинюк Валерій - голова Громадської ради «Святий Юр», голова Наглядової ради БФ «Святий Юр», депутат Львівської обласної ради V скликання, громадсько-політичний діяч;

Рибак Борис - перший директор музею народної архітектури та побуту у м.Львові, громадсько-політичний діяч, член ГР «Святий Юр»;

Горалевич Юрій - віце-президент «Центру національного виховання ім. Андрея Шептицького», член Національної Спілки Архітекторів України, лауреат Державної премії в галузі архітектури, член ГР «Святий Юр»;

Боровець Зеновій - доцент Національного університету «Львівська політехніка», член комісії у справах мирян Львівської єпархії УГКЦ, член ГР «Святий Юр»;

Брунець Григорій - президент Центру національного виховання ім. А.Шептицького, президент благодійного фонду «Святий Юр», заступник голови ГР «Святий Юр»;

Паска Олег - віце-президент «Центру національного виховання ім. Андрея Шептицького», голова ГО «Народна справа», депутат Львівської обласної ради V скликання, член ГР «Святий Юр».

6.gif