b_300_212_16777215_00_images_old_stories_Chervonohrad_2014_Shevchenko_5.gifУ Червоноградській філії Львівського музею історії релігії 19 жовтня 2014 року відбулося відкриття виставки «Тарас Шевченко – художник. Погляд з ХХІ століття». Вона присвячена ювілею Великого Кобзаря (200-ліття з Дня народження) і презентує Т.Г. Шевченка як прекрасного українського художника і гравера.
На виставці представлено понад 70 робіт студентів других, третіх та четвертих курсів Бродівського педагогічного коледжу ім. Маркіяна Шашкевича. Твори виконані за ескізами картин Тараса Шевченка у різних техніках: вишиття хрестиком та бісером; яворівське, контурне, геометричне і контурне сюжетне, тригранно-виїмкове різьблення; плоске і об’ємне випалювання.

Зліва направо Богдан Кривошина, о.Михайло Микита, о. Ярослав Царик, Галина Гриник, Ніна Кравчук, Ігор Ошурко

Виставку представили її куратор та викладач декоративно-прикладного мистецтва коледжу Ігор Ошурко, завідувач відділом «Технологічна освіта» Богдан Кривошина та заступник директора з виховної роботи Ніна Кравчук. На урочистостях виступив настоятель храму Воздвиження Чесного Хреста у м. Бродах, голова мирянського руху Сокальсько-Жовківської єпархії о. Ярослав Царик, який і посприяв її експонуванню у Червонограді.
Одні з авторів робіт на виставці
Одні з авторів  робіт на виставці

Від імені міської влади м. Червонограда гостей привітав та подякував за прекрасні роботи начальник відділу культури Володимир Гуменюк, а від духовенства – священик церкви Пресвятої Богородиці Владичиці України УГКЦ о. Михайло Микита. Окрасою презентації стали духовні пісні та пісні на вірші Тараса Григоровича Шевченка у виконанні камерного парафіяльного хору церкви Пресвятої Богородицi Владичицi України (регент – Наталія Зіньків).
Камерний парафіяльний хор церкви Пресвятої Богородицi Владичицi України
Володимир Гуменюк та автори частини робіт на виставці