b_250_370_16777215_00_images_old_stories_Chervonohrad_2015_Hrushevskyi_1.gifНаступного, 2016 року на державному рівні відзначатиметься 150-річчя від дня народження видатного українського державного та політичного діяча, колишнього Голови Центральної Ради, першого президента Української Народної Республіки, славетного історика XX ст. Михайла Грушевського.
Палац Потоцьких (Червоноградська філія Львівського музею історії релігії) вже цьогоріч розпочинає заходи в рамках святкування ювілею. 4 листопада тут відкрилась виставка «Михайло Грушевський – вчений, історик, будівничий нації». Її організатори – Департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОДА, Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові, Червоноградська філія Львівського музею історії релігії.
Народився Михайло Грушевський у Холмі, на Волині, дитинство провів на Кавказі, вищу освіту здобув у Києві, двадцять років жив, працював і творив у Львові, виїжджаючи часто до міст Західної Європи та Росії, заслання відбував на Волзі та у Москві, в еміграції жив у Відні й Празі, помер у Кисловодську. Він належить до тих політиків, які сповна пізнали велич, насолоду тріумфу і гіркоту поразки, але до кінця залишилися вірними ідеї усього життя – ідеї самоствердження українського народу.
В Палаці Потоцьких на виставці «Михайло Грушевський – вчений, історик, будівничий нації» представлено 17 портретів Великого Українця. Їхні автори – відомі українські художники: Георгій Мороз, Зеновій Кецало, Мирослав Падовський, Микола Горд, Євген Безніско. Кожний з них по-своєму, через власне сучасне сприйняття особистості Михайла Грушевського передає свою художню інтерпретацію образу вченого та політика. Серію портретів доповнять пам’ятні монети, медалі із зображенням Михайла Грушевського. (Усі експонати з колекції Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові).

Маріанна Чорнобрива, Олена Малюга
наукові співробітники ЛМІР