3.gifВ Палаці Потоцьких (Червоноградська філія Львівського музею історії релігії) 6 грудня відкривається виставка «Малюю Богом дану Україну». Її автор – місцева художниця Ольга Попіль.
Народилася мисткиня в Казахстані, в багатодітній сім’ї переселенців з Івано-Франківщини. 1981 року, після закінчення педагогічного коледжу, переїжджає в Україну й оселяється в Червонограді. Згодом закінчує художньо-графічний факультет Івано-Франківського державного педагогічного інституту (тепер Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника). В шахтарському краї вона викладає станковий живопис у Червоноградській дитячій школі мистецтв. Захоплення мистецтвом спонукає Ольгу Попіль працювати над собою: вона опановує новий (для себе) вид образотворчого мистецтва – графіку, малює на склі, виготовляє шкрябанки, працює із деревом (скульптурна різьба).

У Червоноградському музеї історії релігії Ольга Попіль представить 54 роботи, виконані в різних техніках і жанрах. В пейзажах «Двір мого дитинства», «Караганда в юності», «Сніги, сніги…» майстриня відтворює природу Караганди. Світлом духовності, любові, радістю буття наповнені її малюнки на склі «Життя за Україну», «Україна засмучена», «Хліб-сіль по-українськи», «Колядники». Приваблюють сюжети на релігійну та побутову тематику: «Спаситель світу», «Іржавецька Богородиця» (копія ікони невідомого художника), «Гуцульське весілля». Глядач познайомиться і з дерев’яними скульптурами майстрині: «Лісова пісня», «Привіт з України», «Україна скорбить», «Птах мудрості». Роботи Ольги Попіль наповнені свіжим диханням, чарівністю, відчуттям закоханості в життя, в рідний край.
Гарним подарунком для відвідувачів стане майстерне виконання мисткинею українських народних та авторських пісень. В підтримку воїнів АТО відбудеться флешмоб з патріотичного боді-арту.
Урочисте відкриття виставки «Малюю Богом дану Україну» Ольги Попіль відбудеться у неділю, 6 грудня, о 14 годині в Червоноградському музеї історії релігії.

2.gifb_287_386_16777215_00_images_old_stories_Chervonohrad_2015_Popel_1.gif

Маріанна Чорнобрива, Олена Малюга, - наукові