Виставки «Патріарх Йосиф Сліпий» та «Папа й Україна»

16 серпня 2013 року в рамках Міжнародної прощі, присвяченої 1025-річчю Хрещення України-Русі та з нагоди освячення Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ були відкриті виставки «Патріарх Йосиф Сліпий» (куратор Н. Матлашенко) і «Папа та Україна» (куратор Р. Бубряк).

 

Експозиції були створені в крипті храму, в якій планується перепоховання Патріарха Йосифа Сліпого згідно його заповіту.
У відкритті взяли участь владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київської архиєпархії, священики, монашество, багато численні паломники з багатьох країн світу.
Ці дві постаті невипадково представлено разом. Це – два Велетні. Це   – дві людини високого духу.
Експонуються численні фото, документи, речі Патріарха Йосипа Сліпого: пам’ятні медалі, окуляри, футляр, тюремна подушка, шкарпетки, сорочка та піжама, а також приватна кореспонденція зі сестрою Марією-Євфимією, заступницею Головної настоятельки Згромадження Сестер Милосердя св. Вінкентія у Львові.
Численні фото, прапорці, плакати переносять глядачів у 2001 рік, коли Святійший Отець відвідав з візитом Україну.
Особисті речі Бл. Івана Павла ІІ надані для експонування Архієпископом Мечиславом Мокшицьким Митрополитом Львівським РКЦ. Серед них – медалі, вервиці, сутана, стули, пілеолус, пояс, мітри, цінгулюм, футляр для окулярів та носова хусточка.
Владика Йосиф (Мілян) сказав на відкритті виставки: «Ця виставка – спосіб подякувати Богові за цих великих, непересічних людей Церкви, до якої ми всі належимо. Ця виставка – знаменна, оскільки на одній з колон ви побачите фотографію блаженного Папи Івана Павла ІІ, який схилився в поцілунку вже спочилого плоттю Патріарха Йосифа Сліпого».

Руслана Бубряк, завідувач виставкового відділу.

2689607818.gif3891286618.gif3666901994.gif