"За неї Господа моліть"

16 березня у Львівському музеї історії релігії відбудеться відкриття виставки живопису Ярослава Біка "За неї Господа моліть".

За фахом - медик, доцент Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, кандидат медичних наук, п. Ярослав не мислить свого життя без малювання, потяг до якого відчув ще змалку.

Тому, у 1974-1976 роках він заочно навчався в Народному університеті мистецтв у Москві. А основними вчителями вважає "живу" натуру навколишнього світу і групу французьких художників-імпресіоністів, насамперед, - Клода Моне, Каміля Пісарро.

На виставці Ярослава Біка близько 40 робіт, написаних протягом 2005-2011 років під час подорожей Правобережною Україною: річками Тиса, Рось, Дніпро, Дністер, Свіча, озером Світязь, містами Кам"янець-Подільський, Канів, Хотин та ін. Так, атмосфера Канівських місць надихнула митця на створення триптиху "За неї Господа моліть".

Представлена експозиція складається, переважно, з пейзажів. Перше, що привертає увагу - просторовий розмах кожного краєвиду. Незважаючи на розміри полотна, художник широко розгортає композиційні плани. Він намагається охопити поглядом нескінченну далину горизонту, поринути відчуттями в синь ріки, в "акварелі" вечірньої пори чи свіжість прозорого світанку. Адже, за мету Ярослав Бік ставить "не відтворити природу, а зробити її видимою".

"Важливим є вміння побачити в звичному пейзажному мотиві високу поезію, часто скриту від буденного погляду. Емоції, що виникають у художника під час роботи, вкладаються в полотно і, якщо у глядача пробуджуються схожі відчуття - це, мабуть, найбільша вдячність авторові", - зазначила завідувач виставковим відділом музею Руслана Бубряк,

Побувати на презентації виставки і ознайомитися з творчим доробком Ярослава Біка відвідувачі й гості Львівського музею історії релігії зможуть в п'ятницю, 16 березня о 16 год. 15 хв.

Олена Малюга, науковий працівник ЛМІР
тел.: (032) 261 48 22, 235 61 00, 235 7007

Додати коментар

Будь ласка будьте ввічливими. Адміністрація залишає собі право видаляти коментарі. А також не гарантує надання відповіді на коментарі.