"З любов'ю до Литви"

1156648170.jpgУ Львівському музей історії 7 жовтня 2011 р. відкрито виставку "З любов'ю до Литви".

Це твори народних майстрів литовського міста Утена, яке ровесником Львова. Утена - місто на північному сході Литви, адміністративний центр Утенського повіту і Утенського району. Одне з найстаріших міст Литви.

Перша згадка про Утену датується 1261 роком. Цього року місто відсвяткувало своє 750-річчя. Перша рутенська церква побудована в 1416 році. В 1655 році місто пережило нашестя російського війська, а в 1812 - постраждало від наполеонівських військ. На околицях відбувались битви під час повстань 1831 і 1863 років.

Розвитку міста перш за все як транспортного вузла сприяло вдале місце розташування. В 1879 року пожежа знищила три чверті Утени.

Після Другої світової війни на околицях міста діяли численні литовські партизанські загони (Лісові брати - учасники партизанського опору в країнах Прибалтики проти радянської окупації, розпочатої за Пактом Молотова-Ріббентропа). У Литві партизанський опір був найсильнішим серед країн Прибалтики, окремі регіони контролювалися повстанцями до 1949 року.

На виставці експонуються твори 26 народних майстрів м. Утена. Це традиційне литовське ткацтво і кераміка, живопис, витинанки, плетіння з лози і соломки, дерев'яна скульптура, вишивка і в'язання, писанки. Більшість представлених експонатів має сакральний зміст, інші дають змогу познайомитися з історією, традиціями та побутом литовського народу.

Куратор виставки Бубряк Руслана

Оформлення виставки

Матвеєва Тамара
Євтушенко Олена
Михайло Малкуш

Додати коментар

Будь ласка будьте ввічливими. Адміністрація залишає собі право видаляти коментарі. А також не гарантує надання відповіді на коментарі.