"Білий Паломник з Ватикану"

778385239.jpg24 червня о 17.30 у Львівському музеї історії релігії відкрито виставку "Білий Паломник з Ватикану" присвячену 10-й річниці Апостольського візиту Блаженного Івана Павла ІІ в Україну, на якій вперше представлені особисті речі Блаженного Івана Павла ІІ. У відкритті виставки взяв участь Папський легат кардинал Жозе Сараіва Мартінс.

Створена вона за сприяння Архієпископа Мечислава Мокшицького, Митрополита Львівського РКЦ в Україні, який перебував поруч з Іваном Павлом ІІ протягом дев'яти років, жив папським життям, виконуючи обов'язки другого секретаря і, який надав для виставки велику кількість експонатів. Серед них сутана, в якій щоденно ходив Папа, стули із гербом Святішого Отця, персні і хрест, які Іван Павло ІІ давав під час висвячення єпископам, хрест понтифікальний, подарований Папі Івану Павлу ІІ президентом Венесуели, столовий сервіз з гербом Папи, сорочка із запонками, носова хустинка, футляр для окулярів Івана Павла ІІ, прапорець з "папамобіля" та багато інших. Експонується велика кількість фото подій Понтифікату Блаженного Івана Павла ІІ, автором яких є особистий фотограф Папи Артуро Марі.

На виставці представлені фото, зроблені під час перебування папи в Україні В. Пилип'юком; поштівки, довідники, листівки, газети, журнали, прапорці, значки, медалі і монети, присвячені візиту Івана Павла ІІ в Україну 23-27 червня 2011 р.

Десять років тому, втілюючи давню мрію виплекану у своєму серці, Блаженний Папа Іван Павло ІІ прибув в Україну. Візит цей був сповитий великою надією, Папа говорив, що прагне: "утвердити ... у вірі братів та сестер католицьких спільнот та, згідно заклику Ісуса "щоб усі були одно", дати новий імпульс екуменічній діяльності".

Представляючи ціль свого апостольського візиту Іван Павло ІІ у своїй промові 23 червня 2001р. в Києві на Бориспільському аеродромі, сказав: "Прибуваю до Вас, дорогі мешканці України, як приятель вашого шляхетного народу. Прибуваю, як брат у вірі, щоб зустрітися з численними християнами, котрі в гірких переслідуваннях витривали у вірі Христа". Папа пригадав теж, що він є третім намісником Святого Петра, котрий відвідав українську землю. Його попередником у І ст. був святий Клемент, а в VІІ ст. - святий Мартин І, котрі загинули у Криму.

Він приїхав до нас як друг, на руку якого ми могли опертися. Саме за його сприяння ще раніше було легалізовано в СРСР Українську Греко-Католицьку Церкву, а під час його візиту - вшановано її мучеництво, тобто беатифіковано 28 її новомучеників.

Згадуючи про свого попередника, Святіший Отець Венедикт XVI сказав, що Іван Павло ІІ був великим Христовим апостолом. "Бог обрав його на Петрів осідок та зберіг його на довгий час, щоб саме він ввів Церкву в третє тисячоліття. Своїм прикладом він впровадив нас усіх у це духовне паломництво, а тепер і далі супроводжує нас із неба".

Куратор виставки Руслана Бубряк

Додати коментар

Будь ласка будьте ввічливими. Адміністрація залишає собі право видаляти коментарі. А також не гарантує надання відповіді на коментарі.