"Жити у себе вдома". До 100-річчя від дня народження видатного сина України – Івана Гончара

341543338.jpg"Це - ваш дім! І хай ніхто чужий не розповідає, як тут жить. Бо ми самі його витворили. Своїми руками. Своїми серцями. Це зафіксовано в нашому традиційному мистецтві та народній культурі. Тож, якщо хочете бути щасливими, живіть у себе вдома!"

Іван Гончар

3 березня 2011 р. у Львівському музеї історії релігії відкрилась виставка "Жити у себе вдома", пам'яті Івана Гончара - українського скульптора, графіка, маляра, етнографа, колекціонера.

Організована виставка спільно з Інститутом колекціонерства українських мистецьких пам'яток при НТШ.

В експозиції представлені предмети української старовини з львівських приватних збірок: ікони на дереві, полотні, металі; вишиті та ткані рушники; керамічний посуд; жіночий одяг та прикраси.

Всі вони походять з Північної та Центральної України (малої батьківщини Івана Гончара) та датуються ХІХ - поч. ХХ ст.ст. Це своєрідна присвята видатному збирачеві та досліднику творів народного мистецтва.

Ця виставка далеко не перша спільна виставка музею та львівських колекціонерів, проте майже всі її експонати виставлені для огляду вперше. Серед них - невелика празничкова ікона "Введення в Храм Богородиці", яка походить з рідного села Івана Гончара і була подарована ним свого часу відомому львівському колекціонерові Івану Гречку.

На відкритті виставки демонструвався документальний фільм про видатного сина України Івана Гончара.

Спогадами про нього поділились Петро Гончар, син, директор Українського національного центру народної культури "Музей Івана Гончара", а також Ніна Матвієнко, Народна артистка України, лауреат Шевченківської премії, Герой України.