Контакти

Виставка «Мати милосердя»

 

Детальніше...Львівський музей історії релігії презентує виставку «Мати милосердя» і присвячується вона матерям захисників України.
З образом Богородиці український народ пов'язував свої надії на краще життя, приписував йому чудодійну силу. Люди вважають Богородицю Небесною Заступницею перед Богом, її допомога є найдієвішою, оскільки її Син не може відмовити Матері.
Ікони постійно живуть з людиною, беруть участь у найважливіших подіях. Перед іконами схиляють голови і моляться за здоров’я, добро, спасіння, спокій. У важкі часи поневолення, люди на засланні, у Сибіру вишивали іконки, виготовляли із хліба вервиці, молилися.

Виставка "Західноєвропейська гравюра XVI–XVIII ст."

Детальніше...

Однією з найцікавіших фондових колекцій Львівського музею історії релігії є збірка «Графіка». Вона формувалася з 1973 року, тобто з дня створення музею. Сьогодні це майже сім тисяч графічних творів, виконаних найрізноманітнішими техніками. Чимало речей колекції можна було побачити в постійно діючій експозиції музею, на багатьох виставках, у тому числі й за кордоном.

Виставка «Проти Бога. Проти Людини»

Детальніше...20 листопада 2014 року у Львівському музеї історії релігії відбулося відкриття виставки «Проти Бога. Проти Людини» Вона об’єднує дві різні теми: «Радянський антирелігійний плакат із збірки Львівського музею історії релігії» та «Голодомор 1932-1933 років очима українських художників».

Виставки «Репресована церква» та «Апостольська столиця і Україна: з історії взаємин» у Пряшівському університеті

Детальніше...4 листопада 2014 року у Пряшівському університеті (Словацька Республіка) на Греко-католицькому богословському факультеті, поруч з каплицею Блаженного Павла Ґойдича відкрито виставки Львівського музею історії релігії: «Репресована церква» та «Апостольська столиця і Україна: з історії взаємин». Куратори виставок зав. відділу Матлашенко Н. і зав. відділу Бубряк Р.
Перша виставка присвячена 25-річчю виходу Української Греко-католицької Церкви з підпілля у 1989 році, коли після багатьох десятиліть переслідувань, репресій Греко-католицька Церква вийшла на Волю. На виставці представлені унікальні документи, фото, які розповідають про знищення церкви у 1946 році, про роки поневірянь, переслідувань і незламності Духу українських греко-католиків.

«Віра і війна (1914-1918 роки)»

Детальніше...«Віра і війна (1914-1918 роки)». Під такою назвою у Львівському музеї історії релігії відкривається виставка, приурочена до 100-річчя початку Першої світової війни.
Перша світова війна, що спалахнула в липні 1914 року як наслідок протистоянь двох військових блоків, поступово втягнула у свою орбіту понад тридцять держав світу і три чверті населення земної кулі. Українські землі стали ареною найкривавіших битв. Майже 4 мільйони українців змушені були воювати за чужі їм інтереси один проти одного. Населенню багатьох країн війна принесла мільйони жертв, руйнацію.
Наука визнала Першу світову війну рубежем кінця старого світового порядку і початком новітньої історії світу – історії геополітичних змін.
Експозиція виставки «Віра і війна (1914-1918 роки)» – це артефакти періоду Першої світової війни на території України: особисті речі солдат воюючих армій, архівні матеріали, різні документи, поштівки, фотографії, листи, газети та багато іншого. Автори виставки поставили своїм завданням за допомогою цих речей показати участь людей в коловерті світового воєнного катаклізму, проілюструвати страхи й переживання, віру в Бога й безнадію людей, спроби прилаштуватися й просто вижити в умовах знецінення людського життя.