Контакти

Невідреставровані експонати

Детальніше...Новий мистецький проект «Re-візія» презентує Львівський музей історії релігії. Він складається з двох частин: презентація настінного календаря на 2014 рік, підготовленого на основі фотографій невідреставрованих фондових предметів, та відкриття виставки самих музейних експонатів.

Ідея проекту – показати відвідувачам речі, які потребують реставрації, залучити найширше коло меценатів і жертводавців, кошти яких підуть на відновлення фондових предметів.
Серед представлених речей – «Требник», виданий у Львові 1682 року; невелика дерев’яна (різьблена) композиція «Свята Родина» і Чаша (карбований метал) часів XVIII ст., інші історичні та культурні цінності.
Автор фотографій - Ігор Садовий – до кожного експонату підійшов по-своєму, розміщуючи його відповідно до теми, середовища, настрою. Він змістив увагу глядача від зображуваного на знімку експонату до зображення в цілому. Так, 12-сантиметрова дерев’яна скульптурка «Христос скорботний» зафіксована на фоні засніженого Львова, стола (елемент літургійного одягу католицького і лютеранського клірика, аналог єпитрахилі у православній церкві) розвішена на сповідальниці, «Свята Родина» на фоні культової споруди.

«Знамення і образи віри»

Напередодні свята Різдва Христового Львівський музей історії релігії спільно з Музеєм сакрального мистецтва імені о. Антона Петрушевича підготували виставку «Знамення і образи віри». В рамках циклу «Різдвяні зустрічі» шанувальники сакрального мистецтва матимуть можливість ознайомитися з унікальними речами численної збірки монахів-студитів «Студіон».

Виставка «Українська лютеранська церква». До 20-річчя відродження

Детальніше...Лютеранство – одна з традиційних протестантських течій в Україні, відоме з середини XVІ ст. Його поширення на українським етнічних землях стало можливим завдяки прагненням німецьких та польських місіонерів, які активно впливали на корінне населення. І лише незначна частина місцевої інтелігенції входила в перші лютеранські громади.

Відкриття виставок в Музеї-замку Гурків у Шамотулах (Польща)

Детальніше...

18 жовтня 2013 року в Музеї-замку Гурків у Шамотулах (Польща) відбулось відкриття виставок «Радянський антирелігійний плакат із збірки Львівського музею історії релігії» та «Голодомор 1932-1933 рр. очима українських художників» (плакати з картин колекції Морґана Вільямcа).

До 100-літнього ювілею редемптористів в Україні

Детальніше...У музеї відкрито виставку «Історія великої Місії» до 100-літнього ювілею редемптористів в Україні. Із вступним словом до присутніх звернувся директор музею Орест Малиць. Він відзначив складний шлях монахів ЧНІ в Україні.
Архієпископ і митрополит Львівський УГКЦ Ігор Возьняк розповів гостям про чималі перешкоди, які доводилося долати оо. редемптористам.