Спільно з Музеєм сакрального мистецтва відкрито виставку «Ангел Божий»

3661636220.jpg26 грудня в рамках циклу «Різдвяні зустрічі» Львівський музей історії релігії презентував виставку «Ангел Божий». Її організовано спільно з Музеєм сакрального мистецтва імені о. Антона Петрушевича Львівської архієпархії УГКЦ.

Надприродна, безтілесна істота (дух), створена Богом, - ангел, покликана охороняти людей. Він перебуває з нами нерозлучно, протягом всього життя і, подібно щирим друзям, розділяє і горе, і смуток, і радість, і щастя. Ангел-охоронець – наш невидимий наставник і покровитель, захисник і молитвеник.

Образ ангелів тісно пов’язаний із сакральним мистецтвом: їх зображують в скульптурних композиціях храмів, настінних розписах, іконах, на одежі священнослужителя, церковних речах, вони є атрибутом шопки, дійовими особами вертепу, присутні у колядках і щедрівках.

На виставці представлені ікони і скульптури, різьблення і тканина з символікою ангелів. Ці речі виготовлені в XVII-XIX ст.ст. Сьогодні вони відреставровані, приведені до експозиційного вигляду: їх вперше виставлено для широкого загалу.

Урочисте відкриття виставки «Ангел Божий» відбулось у середу, 26 грудня, о 16 годині в приміщені виставкової зали Львівського музею історії релігії й триватиме вона до Стрітення Господнього (до 15 лютого 2013 року).

1729643988.jpg1517841508.jpg