Контакти

Про музей

Інформація для відвідувачів

Будемо дуже раді, якщо ви відвідаєте нас за адресою:

Україна, м. Львів, пл. Музейна, 1
черговий – (032) 235-60-32;
адміністрація – (032) 235-61-00
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Контактна форма

Про Львівський музей історії релігії

Детальніше...Львівський музей історії релігії – установа культури, в якій за допомогою зібраних унікальних матеріалів висвітлюється історія світових і національних релігій, діяльність церковних організацій.

Експозиція музею розташована в будівлі Домініканського монастиря ХІV – XVIII ст. Концерти органної музики, які організовує музично-просвітницький відділ, відбуваються у великому виставковому залі -- колишній трапезній монастиря.

На княжому дворі Лева Даниловича у Львові

Методичний матеріал до екскурсії

"Підземеллями середньовічного Львова"

Львів - 30 травня 2011 року

Стація 1. Місце - пл. Музейна.

Об'єкт показу - комплекс монастиря домініканців, пам'ятки ХІІІ-ХVIII ст.

Допоміжний об'єкт - зображення Львова поч. 18 ст. на банері.

Зміст розповіді: - характеристика місця, пагорба;

- характеристика Братства пілігримів заради Христа серед язичників ( "Societas fratrum peregrinantium propter Christum inter Gentes" ), монахів спеціального місійного підрозділу ордену домініканців;

- характеристика домініканської традиції XVI-XIX століть про руський монастир василіан та про палати князя Лева як про попередників братів-проповідників у Львові.

Орган з костелу св. Мартина

Детальніше...З 1984 року Львівський музей історії релігії розпочав унікальний в нашій державі експеримент з повернення до життя старовинних органів. За цей час були відреставровані і знову зазвучали рідкісні органи з Закарпаття, з Підлісних Мукарів Хмельницької області, Збаража на Тернопільщині, Черкаського музучилища, Поморян на Львівщині і львівського костелу св. Лазаря. В 1988 році до нашого музею було передано орган з колишнього костелу св. Мартина на вул. Жовківській. В 50-х роках ХХ ст. цей костел був переданий військовій частині і використовувався як склад, а у 80-х перейшов до Церкви ХВЄ, яка й віддала орган, а вірніше те, що від нього залишилося, до ЛМІРу. Під час Другої світової війни орган зазнав значних пошкоджень і перебував у плачевному стані, з усіх його труб залишилося лише 12 найбільших дерев'яних басів.