Контакти

Новини

Вечір пам’яті схимонахині Марії

Детальніше...    До 100-річчя від дня народження схимонахині Марії Ляхер Львівський музей історії релігії спільно з Музеєм сакрального мистецтва Львівської архієпархії УГКЦ імені о. Антона Петрушевича проводить вечір її пам’яті. Життя сестри Марії подібне до пригодницької історії, в якій переплелися війна і мир, біль і радість, розчарування і велика надія.

Від Святого Миколая до Різдва

Детальніше...Щороку, з настанням зимової пори кожен з нас чекає на диво, адже лише зима створює казкову ілюзію, приносячи з собою новорічно-різдвяні свята. Напередодні Різдва Благодійна  Духовно – мистецька Фундація Анатолія Покотюка та музей « Людина.Земля.Всесвіт» в рамках проектів « Світ навколо нас» та «Від серця до серця» провели благодійну акцію «Від Святого Миколая до Різдва»  (для дітей – сиріт, людей похилого віку, одиноких).

Ляльковий вертеп

     Під час різдвяних свят в Україні ще наприкінці XVI та у XVII століттях був популярний пересувний ляльковий вертеп. Зазвичай він мав форму двоповерхового дерев’яного будиночка. Починалося дійство на другому поверсі біблійними легендами, потім переходило на перший, де розігрувалися комічні народнопобутові сценки з реального життя. У радянські часи вертепне дійство заборонялось і будь-які християнські святкування придушували. Відроджувати ляльковий вертеп у Галичині взявся Богдан Жеплинський, дослідник кобзарської справи, почесний голова Львівського обласного відділення Національної спілки кобзарів України, заслужений працівник культури України. Свій перший варіант двоповерхового лялькового вертепу він спроектував та виготовив 1989 року з допомогою активістів осередку Товариства  української мови при Всесоюзному проектному інституті сірчаної промисловості «Сірка», де тоді працював старшим науковим співробітником.

Майстер клас у музеї - "Запиши голограму".

23.11.2016 року  у голографічній лабораторії музею проведено майстер – клас “Запиши голограму” для студентів ІТРЕ університету “Львівська Політехніка”. Студенти 4-го курсу кафедри фотоніки вивчають спецкурс “Голографія”. В лабораторії музею вони вивчають запис художньої голограми – матриці  за схемою Ю. Денисюка  і копіювання голограм.
    Участь у таких майстер – класах можуть брати учні старших класів середніх шкіл. Запрошуємо до співпраці вчителів фізики.