Великодгі гаївки у Старій Скваряві

1081192745.gif    У день величного християнського свята Воскресіння Ісуса Христа після Служби Божої та освячення пасок, після святкової трапези в селі Стара Скварява відбулися гаївки. Цю великодню забаву тут проводять не вперше. А її учасниками є люди різного віку – від дошкільнят до вже досить літніх.
   Напередодні Великодня територію біля музею «Староскварявський іконостас ХVI–XVIII століть» заздалегідь прикрасили: оформили великий великодній кошик і великоднє дерево писанками (їх виготовили учні сільської школи), рушниками, стрічками. Все було досить святково й оригінально.
     Розпочали великодні гаївки  наймолодші – вихованці сільського садочка «Вишенька». Ігровими привітаннями і піснями «Розмалюю писанку», «Маю хустку вишиванку», «Воротар», «Веснянка» вони зворушили людей своєю оригінальністю та безпосередністю. Продовжили фольклорно-етнографічне свято учні загальноосвітньої школи. Від їхніх віршів і театралізованих пісень віяло радістю від приходу весни та Воскресіння Христового. А скільки щасливих неповторних хвилин отримали староскварявці від театралізованого дійства «Великоднього кошика» та гаївок «Закрутімо шума», «Ой прийшла весна» у виконанні гуртківців сільського Народного дому.
    Шкода лише, що погода не могла похвалитися своєю привітністю, гостинністю і теплом. Та отець Степан Макар (настоятель місцевого храму Апостолів Петра і Павла УГКЦ) запропонував розігрітися  староскварявською гаївкою «Ой на столі білий сир». А під гаївку «Соловію пташку» учасники і всі присутні  взялися за руки і ще довго водилися навколо музею. Під кінець – ділилися враженнями, фотографувалися на пам’ять…
    Великодні гаївки у Старій Скваряві організували і провели отець Степан Макар, працівники музею «Староскварявський іконостас ХVI–XVIII століть» (філія Львівського музею історії релігії). А долучилися і брали активну участь вихованці дитячого садка «Вишенька», учні загальноосвітньої школи, гуртківці Народного дому, громада села.

Ірина Цебенко, Надія Кубай, Оксана Юфим,
                                       співробітники Львівського музею історії релігії

телефони: (38032) 235 61 00, 235 70 07, 26148 222832635613.gif2511781741.gif664167293.gif