Святі жони

2244028623.gif12 травня Львівський музей історії релігії презентує виставку «Святі жони». Вона присвячена пам’яті жінок-мироносиць, які супроводжували Ісуса Христа на шляху від Галілеї до Голгофи й залишилися поруч з Учителем до Його останнього подиху на Хресті. Жіночі руки приготували до погребіння і пречисте тіло Його. Саме Марії Магдалині першою з'явився Воскреслий Христос. Після Вознесіння Спасителя Його учениці, так само як і учні-чоловіки, розійшлися по всьому світу з проповіддю Євангелія. Проповідували християнську віру своїм народам благочестива цариця Єлена в греко-римському світі, свята рівноапостольна Ніна – просвітителька Грузії, Феодора – в Болгарії, Людмила – в Богемії, Домбровка – в Польщі, у нас – свята благовірна княгиня Ольга.
  В усі часи, від початку зародження християнства, жінки були прикладом духовної міці і стійкості, які мужньо аж до смерті сповідували Христа, що не завжди могли продемонструвати чоловіки.
    У представленій експозиції – ікони, картини, хоругви, скульптура XVII–XX ст. святих і блаженних жінок: Анни – матері Богородиці, Ольги, Марії Єгипетської, Параскеви П’ятниці, Вероніки, Катерини, Варвари, Терези, Марії Магдалини, Праведної Єлизавети, Жа?нни д'Арк, Лаврентії Гарасимів, Олімпії Біди та інших.
    Виставку підготовлено Львівським музеєм історії релігії спільно з Червоноградською філією, а також Музеєм сакрального мистецтва Львівської архієпархії Української греко-католицької церкви. Урочисте відкриття виставки «Святі жони» відбудеться у п’ятницю, 12 травня, о 16 годині у виставковій залі Музею, на площі Музейній, 1.
    Куратор виставки – Руслана Бубряк.

Ірина Цебенко,  завідувач відділу ЛМІР
                   телефони: (38032) 235 61 00, 235 70 07, 261 48 22, 235 53 431235346392.gif2879706468.gif4131801771.gif