Відроджуємо традиції

3150598186.gif992333206.gif425016479.gif1291189383.gif100251891.gif4234816250.gifСтаровинний український оберіг, хоч і не надто масово, проте повертається до наших осель. Вчора ми презентували  цікаву персональну виставку не просто дідухів, а  дідухів – оберегів п.Василя Геруса зі с.Волиця (Сокальський район)   З давніх-давен по всій Україні народні умільці виготовляють дідухи майже однаково, лише кожна родина вносить щось своє, притаманне їй.  Родина п.Василя Геруса має свою традицію плетіння дідухів і про неї п.Василь розповів під час презентації виставки.
 Василь Герус присвятив цю виставку визначній події українського державотворення, яка відбулася 15 грудня у Софіівському Соборі в Києві, а саме – створенню  Помісної Української Автокефальної Православної Церкви та обранню її  Предстоятелем 39-річного українського митрополита Епіфанія. На святі талановитого умільця вітали настоятелі храмів м.Сокаля : Св.Миколая о.Михайло Назар та Вознесіння о.Володимир Жарський , сокальський митець,  директор музею Анатолій  Покотюк, земляки та друзі Василя Геруса, директор ПАФ «Білий Стік»  Олег Іванчина, бібліотекар с.Волиця Ярослава Галушка, депутати Сокальської районної ради Олег Кожушко та міської ради Андрій Бабух, перша вчителька пана Василя, громадська активістка Марія Король.Окрасою свята були учасники фольклорного ансамблю «Забавлянка» Сокальської школи мистецтв ім..Віктора Матюка  (керівник Тетяна Гнатюк), які є лауреатами обласних,  Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів.
  Висловлюємо щиру вдячність директору Сокальської школи мистецтв п.Оксані Думанській , представникам ЗМІ району, а саме, головному редактору часопису «Голос з-над Бугу» Василю Сорочуку та  заступнику головного редактора Любові Пузич , журналістам ТРК «Сокаль»  Олександру Новацькому та Наталі Новацькій   за гарне висвітлення подій та співпрацю з музеєм.
.
Запрошуємо всіх сокальчан та гостей міста відвідати чудову виставку в музеї «Людина.Земля.Всесвіт»  з 17грудня 2018р. по 25 січня 2019р.
 6 січня 2019 року о 12-й годині, найбільший Дідух-Оберіг майстра Василя Геруса встановлено на площі Січових Стрільців. Запрошуємо!