Свято «Україна понад усе» у селі Стара Скварява

3376313380.gif    У селі Стара Скварява, що на Жовківщині, на території Музею «Староскварявський іконостас XVI–XVIII ст.» 26 серпня відзначили 27-му річницю Дня Незалежності України. Його організатори – Музей «Староскварявський іконостас XVI–XVIII ст.» (філія Львівського музею історії релігії), відділ культури і туризму Жовківської районної державної адміністрації, сільська рада і релігійна громада села Стара Скварява, приватне підприємство «ПРОФІТ-М».
     У рамках свята «Україна понад усе» пройшов ІІІ Фестиваль духовного співу «Співаймо Богові, співаймо». Цьогоріч зросла кількість запрошених на свято церковних хорів.
     Святкування розпочалося молебнем до Святого Архистратига  Михаїла за участі священиків і вірян. Після привітального слова пароха села Стара Скварява отця Степана Макара і музичного вітання староскварявського молодіжного ансамблю «Мрія» працівники Львівського музею історії релігії Ліля Моравська і Зоряна Білик разом із працівниками музею «Староскварявський іконостас XVI–XVIII ст.»   нагородили учасників проекту «Літня дитяча іконописна школа» дипломами і цінними подарунками. Учасники та гості свята мали змогу переглянути виставки «Небесні посланці» (роботи учасників «Літньої дитячої іконописної школи») і «Дерев’яні церкви Жовківщини. Малярство Богдана Сікотовського» (живописні роботи львівського художника).
            У духовному піснеспіві взяли участь церковні хори храмів Жовківщини: хор церкви Успіння Пресвятої Богородиці селища міського типу Куликів (регент – Ольга Мазепа), дитячий хор церкви Воздвиження Чесного Хреста села Добросин (регент – Ольга Гуркало), хор церкви Пресвятої Богородиці села Кунин (регент – Надія Гунис), церкви Собору Пресвятої Богородиці села Сопошин (регент – Микола Качмар), хор церкви Чуда святого Архистратига Михаїла села Смереків, хор церкви Успіння Пресвятої Богородиці села Глинськ  (керівник – Іван Висоцький), хор церкви Зіслання Святого Духа села Потелич, хор церкви Святих Апостолів Петра і Павла села  Стара Скварява. Родзинкою свята стали Народний чоловічий хор «Орфей» Національного університету «Львівська політехніка» (регент – Володимир Вівчарик) і хор Львівського регіонального суспільно-культурного товариства «Надсяння» (керівник –Володимир Гнідь). Раптовий дощик, змусив продовжити фестиваль у великій парафіяльній церкві.
     Не обійшлося святкування і без традиційного майстер-класу «Гончарство», який провела для дітей уже багатьом добре знайома Софія Гук, викладач Жовківського районного центру дитячої та юнацької творчості.
     Після офіційної частини, уже традиційно, члени Жовківського районного козацького товариства ВГО «Українське реєстрове козацтво» під керівництвом отамана Олександра Вербила пригощали всіх смачним кулішем, а святковий ярмарок місцевої кухні задовольнив смакові забаганки і малих, і дорослих.

Оксана Юфим, співробітник музею
                                     «Староскварявський іконостас XVI–XVIII ст.»
1482149171.gif1698161795.gif3608623251.gif