Гості музею Сокаля

588712003.gif     Музей «Людина. Земля. Всесвіт» – добре знаний на Сокальщині як духовно-мистецький центр. За роки існування, а це понад 30 років, тут побувало чимало гостей із різних куточків України, а також країн світу.
      Днями гостем Музею був Надзвичайний і Повноважний посол України в Індії Ігор Зіновійович Поліха з дружиною. Дипломат родом із  села Ульвівок Сокальського  району, син педагога-хіміка Євгенії Михайлівни і лікаря-стоматолога Зіновія Семеновича Поліхів.
   За плечима українського дипломата – школа із золотою медаллю, Київський інститут іноземних мов, служба в армії…  Потім був Московський інститут міжнародних відносин (факультет східних мов). Виш закінчив за чотири роки замість шести, навчаючись за індивідуальною програмою. З 1989 року почалась дипломатична робота: працював у посольстві СРСР в Індії.
     Після проголошення незалежності України Ігор Поліха  працює в Посольстві України в Індії; радником Президента та Уряду України у країнах Азії і Латинської Америки, а потім завідувачем відділу країн Азії, Африки і Латинської Америки МЗС України. Згодом стає Надзвичайним і Повноважним послом України в Туреччині, три роки працював заступником  керівника Головного управління з питань зовнішньої політики Адміністрації Президента України. З 2004 року – Надзвичайний і Повноважний посол України в Ісламській Республіці Пакистан, з 2007-го ? у Республіці Індія та в Демократичній Соціалістичній Республіці Шри-Ланка.
     За роки дипломатичної роботи Ігор Зіновійович оволодів багатьма мовами: хінді (індійська), урду (пакистанська), непальська, турецька, польська, бангладеш. Крім цього, знає німецьку, латинь, англійську, російську. Загалом, може спілкуватись одинадцятьма мовами.
     Український дипломат уже вдруге відвідав Музей. Цього разу оглянув нові експозиційні зали, дізнався про плани і задуми музейників. На згадку про зустріч Ігор Поліха подарував Музею унікальний камінь із садиби родини Рерихів з долини Кулу, Наггар ( Індія).
     У книзі відгуків залишився новий запис: «Щиро вдячні за фантастичну екскурсію в найбільш фантастичному музеї»…
1634398729.gif1544215481.gif