Шевченкіана в творчості митця А.Покотюка

4040311827.gifШевченкіана хвилює художника не одне десятиліття. Його творчість тісно пов’язана з поезією Тараса Шевченка. В ранніх творах «Сяйнуло світло», «Пророк», «І на Україні святилося…», «Свою Україну любіть!», «Думи мої…» та інших митець показує поета як Генія, Пророка, Апостола Правди, християнина і глибоко віруючу людину, проводить паралель між стражданнями Ісуса Христа і стражданнями Матері –України. В нових творах митець продовжує розвивати ці теми. Підкреслює вічність людського буття. Його творчість глибока, наповнена космологічними знаннями древніх і синтезована в загальну закономірність розвитку всього сущого. Через поезію Тараса Шевченка художник дає можливість зрозуміти загальну сутність речей, показує взаємозв’язок між минулим, теперішнім і майбутнім. Вираження творчого духу найкраще виявляється у невеликих елементах: Всевидящому Оці, краплинах крові, сльозах, хресті, ангелах та інших елементах, які підсилюють композиції «…І мертвим і живим і ненародженим», «Молитва за Україну», «Встане Україна…»
До дня народження великого поета наукові працівники музею організували та провели тематичні екскурсії « Образ Тараса Шевченка у творах митця Анатолія Покотюка», на які в цьому році запрошували учнів Сокальської гімназії та санаторної школи інтернат м.Сокаль.  Проводячи тематичні екскурсії, наукові працівники звертали увагу школярів на мистецькі твори  А. Покотюка «Апостол Правди і Пророк» ,  «Встане Україна», в яких є своєрідний заповіт потомкам,тим, хто повинен берегти культуру, історію рідного народу,  прилучатися до духовності, плекати ту Україну, про яку мріяв і яку виборював геній людства і наш Кобзар.