Персональна виставка волинянки Валентини Михальської у Сокалі

905054480.gifВалентина Михальська- кавалер Ордена княгині Ольги ІІІ-го ступеня, перший лауреат Волинської обласної мистецької премії імені Йова Конзелевича. Мисткиню знають не тільки в Україні, але й далеко за її межами.
Ніжна, тендітна жінка із сонячною усмішкою і сильна духом, яка в 10років втратила рухомість і у 21 рік віднайшла свою стежину у житті.
25 січня у Сокальському музеї «ЛЮДИНА. ЗЕМЛЯ. ВСЕСВІТ», відбулося відкриття персональної виставки графіки та живопису відомої волинської художниці Валентини Михальської в рамках проекту Волинського краєзнавчого музею " З любов’ю до життя" та інклюзивної програми Сокальського музею "Ми йдемо до музею"
Близько 50-ти робіт, що приїхали на Сокальщину, створені у різних жанрах та техніках, але об’єднаних прагненням донести до глядача найщиріші емоції та почуття.
До експозиції ввійшли твори, що презентують багатогранність творчості мисткині: чорно-червона графіка, монотипії , портрети, пейзажі, композиції релігійного змісту, виконані аквареллю, тушшю, тощо. Про виставку та саму художницю розповів директор Волинського краєзнавчого музею, заслужений працівник культури Анатолій Силюк та Аркадій Каліщук, заслужений лікар України, кандидат медичних наук, земляк художниці.
Творчий захід відвідали духовенство Сокаля,настоятелі храмів Св.Миколая о.Михайло Назар та Вознесіння Господнього о.Володимир Жарський, представники Сокальської районної організації людей з інвалідністю та влади. Голова Сокальської районної ради Микола Пасько передав Волинській художниці від жителів Сокальщини книги. “Саме із цих книг, можна почерпнути щось нового та цікавого, що згодом на полотно перенесе пензель чи олівець. Проте найкращою “Музою” від сокальчан є книга із “Сокальською Вишиванкою” – зазначив голова районної ради, Микола Пасько.
Музичний супровід свята забезпечували:  викладачі Сокальської школи мистецтв ім..В.Матюка: Ірина Когут – по класу скрипки,Тетяна Троцько – викладач по класу фортепіано, Тетяна Гнатюк – керівник фольклорного дитячого ансамблю « Забавлянка», народний ансамбль СУ « Берегиня», керівник Марія Найдюк;
Ведуча презентації старший науковий співробітник музею Наталія Покотюк висловила щиру вдячність  директору Сокальської школи мистецтв ім.Віктора Матюка Оксані Думанській завідуючій Сокальської районної бібліотеки для дітей Ользі Чесак , дитячій поетесі Надії Матвіїв-Тарановій, телерадіо компанії "Сокаль" - Олександру Новацькому , Анні Бродюк , Марині Громик, Світлані Притулко.1802572778.gif

3008548106.gif