Різьба на дереві та коренепластика Володимира Заремби

632624838.gifВ музеї «Людина.Земля.Всесвіт» з 28вересня по 28жовтня експонувалася виставка виробів різьбяра , члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Володимира Заремби. Його роботи виставлялися у Львов, Києві, Донецьку, Катовіце, Жешуві, Замості, Грубешеві (Польща).
Твори митця знаходяться у фондах Львівського музею історії релігії, Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові.
Автор представив на виставці різьбу на дереві та коренепластику. Серед робіт: «Фурман», « Ходок», «Сіяч», «Муканський дід», «Ріпник», «Старець» та інші.
Більшість із них майстер виконав найскладнішим видом різьблення – скульптурною різьбою, яка вимагає об’ємного бачення фігури, почуття перспективи, збереження пропорцій.

Найщасливіші хвилини для Володимира Заремби настають тоді, коли він залишається сам на сам із деревом у своїй невеличкій майстерні в с.Велике на Сокальщині, де думки линуть десь далеко, працює лише підсвідомість і руки, які обтесують дерево, надають йому форм і вдихають в нього нове життя.
За фахом він агроном. Працював у Сокальському звіроплемгосподарстві. Вже тоді вільний час віддавав мистецтву: спочатку малював, потім почав різьбити.
Цього мистецтва навчився від діда Павла Олійника. В дитинстві зачаровано слухав його розповіді про чумацький шлях, козаків. Дід, як завжди, щось стругав: і бандуру вмів зробити, і воза, і бричку... Цікавою освіченою людиною він був: бібліотеку мав, мови знав. Саме він заронив у дитячу душу Володимира любов до лісу, вміння бачити красу, творити її.
Перш, ніж сісти за роботу, майстер довго виношує образ — чи то сусідки, чи каменяра, чи того ж гнома. Кожна скульптура має свій характер, відображає внутрішній світ. Вміє він бачити незвичне у корені. «Ліс для мене, як Божий храм, у ньому я відпочиваю»,— каже пан Володимир.
У блокноті замітки — де який пеньок стоїть. Сюди, в ліс, водить і своїх внуків, показує, розказує, вчить розуміти природу. Талановитий майстер охоче передає свої знання і вміння молоді.
«Не за себе дбаю, за молодь»,— каже п. Володимир.

В музеї «Людина.Земля.Всесвіт» відбулася мистецька зустріч учнів Сокальської школи – інтернат із різьбярем Володимитром Зарембою. Народний майстер поділився з дітьми навичками роботи з деревом, показав основні інструменти для різьблення, дерево , яке використовує. Зосередив увагу на послідовності різьблення та майстерності, яка вимагає зосередженості,уваги, великої і наполегливої праці . Діти мали можливість разом з майстром експериментувати та долучитися до цього мистецького ремесла.

Наталія Покотюк, Ольга Янчук

123974669.gif1086574301.gif1978990761.gif