Інтегрований урок в музеї Сокаля

КЕРАМІКА - ОДИН ІЗ ВИДІВ ХУДОЖНЬОЇ ТВОРЧОСТІ

2741296070.gif
28 вересня в Сокальській філії ЛМІР зберігач фондів Іванна Веклин спільно з викладачем художнього відділення Сокальської школи мистецтв імені Віктора Матюка Лідією Матвієнко провели інтегрований урок на тему: «Кераміка – один із видів художньої творчості» в рамках тематичної виставки «Василь Шостопалець і кераміка Сокаля ХІХст.»
Іванна Веклин ознайомила учнів з історією гончарного виробництва на Сокальщині кінця ХІХ ст.. та творчістю відомих майстрів-кераміків, Шостопалальця, Білика, Боярського, Гордійчука, які виготовляли різноманітні вироби: кахлі, баньки, дзбанки, миски, антропоморфні посудини, горщики, макітри, вази, показала характерні особливості розпису баньок, кахель,які були на виставці, познайомила з основними техніками оздоблення .        Разом з Лідією Матвієнко діти вчилися аналізували та порівнювати вироби, знаходити відмінності кераміки Сокальських майстрів від гончарних виробів інших регіонів, вчилися поєднувати три кольори: жовтий, коричневий, зелений і компонувати їх так, щоб у візерунках не відчувалося жодної монотонності.       Учні висловлювали свої думки, моделювали,графічно та просторово уявляли предмети, самостійно вибирали орнаменти: рослинний або тваринний ( квіти, птахи чи розети) і відтворювали на папері. Вони були не тільки слухачами, спостерігачами, а й брали активну участь у творчому процесі.        Інтегрований урок образотворчого мистецтва в музеї був ефективним, цікавим для школярів, вони відчували радість і задоволення від творчої праці. Стимулюючи творчу діяльність викладача та його вихованців, такі нестандартні уроки створюють сприятливі умови для співпраці як школи мистецтв так і музею, що є надзвичайно важливим у нашій роботі. Пізнаючи твори місцевих майстрів, найдовершеніші зразки Сокальської кераміки ХІХ ст., учні прилучаються до скарбів української та європейської художньої культури.

Наукові співробітники Сокальської філії Н.Покотюк, О.Янчук

413415020.gif633610204.gif