Виставку оглядає архієпископ і митрополит Львівський УГКЦ Ігор Возьняк
У музеї відкрито виставку «Історія великої Місії» до 100-літнього ювілею редемптористів в Україні. Із вступним словом до присутніх звернувся директор музею Орест Малиць. Він відзначив складний шлях монахів ЧНІ в Україні.
Архієпископ і митрополит Львівський УГКЦ Ігор Возьняк розповів гостям про чималі перешкоди, які доводилося долати оо. редемптористам.

Саме завдяки бельгійським монахам (в роки війни і підпілля з ними рахувалися більше, ніж з українцями), «редемптористи «переорали» усю Галичину своїми місіями, проповідями, – наголосив Владика, – …люди каялися, наверталися, поєднувалися з Богом». Митрополит побажав священикам, які служать в єпархії, «більшої відваги, щоби вони йшли до Бога і щоби Бог благословив їх добрими покликаннями».

Урочисте відкриття виставки директором музею Орестом Малицем

З привітальним словом виступає архієпископ і митрополит Львівський Високопреосвященнійший Ігор Возьняк

Надзвичайний і Повноважний посол Королівства Бельгії в Україні пані Яна Зікмундова подякувала за пам’ять про бельгійських редемптористів, які принесли свої жертви в ім’я Української держави і надихнули українських монахів ЧНІ до місійної праці.

Виступає Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгії в Україні пані Яна Зікмундова

Про «плоди переступання кордонів Бельгії» редемптористами східного обряду розповів протоігумен Львівської провінції Згромадження о. Ігор Колісник. Він звернувся з теплими словами подяки до усіх поколінь редемптористів, починаючи від Альфонса Лігуорі.

Про першу настоятельку Згромадження сестер милосердя, яка залишила свій рідний край і пішла проповідувати в Галичину, бельгійку Єлисавету Аліцію Поппе, розповіла сестра Петра Процик (Згромадження сестер милосердя Св. Вінкентія в Україні). Завдяки цій людині, яка «кріпила сестер і підготовляла до тяжких часів переслідування, Згромадження не переривало своєї діяльності в часи підпілля», – зауважила сестра Петра.
На урочистостях були присутні візитатори з Генеральної управи оо. редемптористів у Римі.
На завершення урочистостей виступила куратор виставки, завідувач відділу ЛМІР Наталія Матлашенко. Вона подякувала усім, хто надав експонати, розповіла про структуру виставки, ознайомила присутніх з маловідомими постатями редемптористів: о. Іваном Нагірним, який здійснював душпастирську опіку в німецькому таборі для військовополонених, та бельгійцем о. Ксаверієм Бонном, автором меморандуму на захист українців у Польщі.

Слово куратора виставки завідувача відділом музею Наталії Матлашенко

У рамках співпраці між ЛМІР та Згромадженням сестер милосердя св. Вінкентія реставратором музею Оксаною Гірняк були відреставровані антимінси (XVII - XX ст.) з колекції згромадження.
Про цих і багатьох інших монахів ЧНІ відвідувачі та гості музею зможуть дізнатися, оглянувши виставку «Історія великої Місії», яка працюватиме до 15 грудня

Гості виставки: представник Патріаршої курії УГКЦ та відомий громадський діяч і колекціонер Іван Гречко
З експозицією виставки знайомить Протоігумен Львівської провінції Згромадження оо.редемптористів о.Ігор Колісник
Реставратор музею Оксана Гірняк, яка реставрувала антимінси з колекції Згромадження сестер милосердя до виставки, настоятелька Згромадження сестер милосердя св.Вінкентія с.Петра (Процик), завідувач реставраційним відділом музею Марія Куса