«Воїни Світла» (пам'яті Героїв Небесної Сотні)

2313779322.gif     У ці дні ми відзначаємо чергову річницю трагічних подій на Майдані Незалежності, коли під час Революції Гідності було поранено більш як 1 тисяча людей, загинуло понад 100. Сьогодні ми їх називаємо Небесною Сотнею.
     Небесною Сотнею назвали українців, які загинули в Києві на Майдані, на вулицях Грушевського та Інститутській. Вони полягли за честь, за волю, за право бути народом, за країну в якій не страшно жити і народжувати дітей…
     У Сокальській філії ЛМІР (музей «Людина. Земля. Всесвіт») 16 лютого 2017 р. була проведена тематична екскурсія на тему: «Воїни Світла» (пам'яті Героїв Небесної Сотні). Захід відбувся для учнів 6-го класу Сокальської школи-інтернат ім. Т. Г. Шевченка.
     Цінними експонатами для екскурсії були особисті речі захисників України. Наприклад, особистий пропуск «Правого сектору», «Новий Заповіт і Книга псалмів» Володимира Кривошея. Ця книга постійно перебувала в нагрудній кишені біля його серця, супроводжувала і оберігала під час всіх подій на Майдані.

Великий інтерес становлять експонати з Майдану, які принесли бійці 10-ї сотні «Сокальської». Сотник Михайло Боднар. Це каски майданівців, каска МВС, бита, частина металевого щита, металевий ланцюг з тягарцем та ін. Ці експонати музею унікальні, адже вони були частинкою тих подій. Це наша пам'ять,  усвідомлення і нагадування.
     Також були представлені фотографії захисників України: Галаса Романа, Сивака Віктора, Прихід Валентина. Вони родом зі Сокальщини. Галас Роман загинув поблизу с.Зайцеве Донецької області. Сивак Віктор ? на передовій, їх підрозділ потрапив у засідку сепаратистів. Прихід Валентин помер біля Савур-могили (на стику Луганської і Донецької областей). Кулями було пробито бронежилет.
     Цінними для екскурсії були роботи митця Анатолія Покотюка. Наприклад, картина, присвячена поколінням героїв України. Вони рясно скропили своєю кров'ю землю Українську і творять священний дух Матері-України. До них належать і Герої Небесної Сотні.
     Дерев'яна скринька «Хай святяться Ваші імена!» містить зображення Сергія Нігояна, Героя Небесної Сотні, який загинув від руки снайпера. Під зображенням вказані слова Т. Шевченка: «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас сила і воля святая».
     Унікальною є робота Анатолія Покотюка, присвячена Небесній Сотні. Показано вогонь, який символізує полум’я битви, війни; руки, які захищають від війни, від руйнування. Зображено козака-характерника, що символізує невмирущий дух українського народу.
     Важливе значення для екскурсії мала праця Володимира Панчишина «Молитви до Небесних Сил за захист українського народу». Ця книга-реквієм є відгуком на доленосні події 2013-2014 рр. та переломну суспільно-політичну ситуацію в Україні. Книга містить інформацію про Героїв Небесної Сотні та  велику кількість ілюстративного матеріалу.
     Ми завжди будемо пам’ятати про Героїв Небесної Сотні, адже вони боролися за наше майбутнє. Герої мали відвагу і мужність, ішли до кінця, несли в серцях любов до України.
     На жаль, Небесною Сотнею не закінчились біль і страждання України. Сьогодні йде боротьба за нашу державу. Ми повинні вірити в перемогу Добра, вірити, що Воїни повернуться живими. Слава Україні! Героям Слава!

Христина Веклин,
                                                            Молодший науковий співробітник музею                              726366219.gif371937723.gif2573968411.gif2853511020.gif             1827341019.gif