b_300_0_16777215_0_0_images_old_stories_sokal_fasad.jpg

Музей створено 1985 р. зусиллям подружжя Анатолія та Наталії Покотюк. У 1990 р. музей став філією Національного музею у Львові, з 1995 р. – філія Львівського музею історії релігії.

У фондах Музею зберігаються документи з історії Сокальщини ХVII–XIX ст. рідкісні матеріали про відомого українського композитора о.Віктора Матюка (родом із с.Тудорковичі Сокальського району), матеріали з історії церков Сокальщини, про духовних просвітителів та культурних діячів, кераміка відомого майстра XIX ст. Василя Шостопальця, зразки унікальної сокальської вишивки, предмети вжитку XIX–ХХ ст.

В одному з експозиційних залів Музею, присвяченому Т.Г.Шевченку, знаходяться унікальні видання творів великого Поета: Кобзарі (С-Петербург, 1867 та Женева, 1878 р.р.), найменший Кобзар (Краків, 1940 р.). Повне видання творів Т. Шевченка (Львів, 1936 р.) та інші унікальні експонати.

Справжньою перлиною Музею є колекція художніх творів Анатолія Покотюка талановитого митця й ентузіаста.

Авторські праці А.Покотюка добре відомі як в Україні, так і за її межами: Польщі, Німеччині, Голландії, Бельгії, Угорщині, Канаді, США, Англії, Франції, Австрії, Індії, Австралії та інших країнах. Його праці є у багатьох музеях світу та приватних колекціях.

Адреса:
м. Сокаль Львівської обл., вул. Шептицького, 108
Тел. (03257) 7 30 30

Сторінка у фейсбуку: Музей «Людина. Земля. Всесвіт»

Музей працює з 10 до 18 години
Вихідний день – п’ятниця