Апостол Правди і Пророк

1260105254.gifНаша музейна Шевченкіана постійно оновлюється. Особливе хвилювання охоплює нас, коли оглядаємо нову міні виставку авторських робіт , завідувача музею « Людина.Земля. Всесвіт.» м. Сокаля, митця Анатолія Покотюка: « Апостол Правди і Пророк», присвячену геніальному українському поету і пророку Т.Г.Шевченку.

Це композиція в дереві, яка складається з чотирьох окремих робіт, що пов’язані між собою сюжетом. Художник вдало поєднав земне і небесне життя поета. На центральній картині ми бачимо Шевченка, афористичні пророцтва якого звучали пересторогою не тільки для його сучасників, особливої гостроти й актуальності вони набувають в наш час: « Схаменіться! Будьте люди, бо лихо вам буде», «…і премудрих немудрі одурять!». А.С.Покотюк показав поета як пророка , який передбачав події на багато тисячоліть вперед.

Цікавою та корисною була зустріч працівників музею з нашим гостем праправнуком Т.Шевченка по лінії рідного брата Йосипа - Миколою Павловичем Лисенком, яка відбулася 12 листопада. Перед приїздом до Сокаля, 10 листопада він був учасником міжнародної науково - практичної конференції на тему: « Кобзарство ХХ ст. в іменах: його творці та хранителі.», яка проходила у Львові в народному музеї ім. Т.Шевченка, у Львівському Палаці мистецтв. В рамках конференції відбулася презентація другого доповненого видання книги Миколи Павловича « Коріння Шевченкового роду». У музеї « Людина.Земля.Всесвіт.» високоповажний гість першим оглянув виставку « Апостол Правди і Пророк». Він був глибоко вражений новою експозицією митця Анатолія Покотюка. На одній із творчих праць автора М.Лисенко залишив свій автограф. Гість презентував митцю і Сокальському музею дві книги: «Коріння Шевченкового роду» ( друге доповнене видання), а також нову працю відомого фотохудожника, лауреата Національної премії ім.. Т.Г.Шевченка Василя Пилип’юка « Україна – земля Тараса». « Коріння Шевченкового роду» – це ґрунтовне дослідження нащадка славетного роду Шевченків, який понад 30 років його вивчав і розкрив багато досі мало знаних гілок родоводу великого українського поета, життєпис нащадків, які внесли свою лепту в історію України, розкрив понад тисячу осіб. Цінність цієї книги підсилюють і відшукані автором давні історичні родинні світлини. 2010 року праця Миколи Лисенка відзначена Дипломом Всеукраїнського конкурсу « У нас одне коріння», а в 2013 році книга потрапила до «Книги рекордів України», оскільки в ній розміщене найбільше генеалогічне дерево в Україні.

Митець А.Покотюк подарував М.П.Лисенку мініатюру « Відкриття пам’ятника Т.Шевченку у Сокалі» (різьба на дереві, 1996 рік). на добру і довгу згадку про перебування у музеї « Людина. Земля.Всесвіт» м.Сокаля.

634073754.gif1555512623.gif3659747201.gif1432599073.gif