Від серця до серця

30-річчю музею «Людина.Земля.Всесвіт»                                             присвячується
В Сокальській філії ЛМІР започатковано музейний проект «Від серця до серця» . Його мета: поєднати різні покоління для усвідомлення того, що ми є свідками великих перетворень, які відбуваються в нашій країні. Молодь – майбутнє України. То ж своїми знаннями, працею, здобутками спонукати її підносити українську культуру, бути гідними своїх предків,берегти волю і незалежність України, поважати свій народ і його мелодійну мову, шанувати себе і свою гідність. До проекту залучені громадські організації (районні організації « Союз Українок», « Спілка репресованих», «Сокальська станиця Пласту», Благодійна Духовно-мистецька Фундація А.Покотюка та учнівська молодь.

Трагедія поколінь
Одним з перших заходів проекту в музеї «Людина.Земля.Всесвіт» для учнів старшого шкільного віку була інтерактивна екскурсія «Трагедія поколінь» (до Дня Землі, 22квітня). Адже яким буде для людства ХХІ століття залежить від нас з вами, бо ми є лише частка Природи , Всесвіту, законами і правилами якого ми повинні керуватися у повсякденному житті: не владарювати над природою , а співпрацювати з нею, бути не царем природи, а її невід’ємною частиною. Тому акцентували увагу школярів на глобальних проблемах сучасності. Ці проблеми торкаються як нашої держави, так і інших країн планети. Ми є свідками і винуватцями катастрофічних змін на Землі. Вона є наш спільний дім, який ми повинні оберігати і про який ми повинні піклуватися.

4164619419.gif994188792.gif
                                    926229536.gif

Під Покровом святого Юрія

10 травня 2015року відбувся мистецький фестиваль Сокальської станиці Пласту, учасником якого був Сокальський музей «Людина.Земля.Всесвіт». Серед заходів – посвята курінних прапорів куренів ім. Христі Алчевської та Василя Сидора-Шелеста, презентація книги «Пласт на Сокальщині. Історія та сьогодення». Під час мистецької частини проходили майстер-класи, на яких усі бажаючі мали змогу навчитися виготовляти вироби з сіна, бісеру, глини. Один з майстер-класів відбувся в Сокальському музеї . Художниця Анна Вихтюк навчала пластунів розписувати на деревяних плакетках ангелів-серафимів. Вона намагалася ознайомити дітей з елементами народного іконопису, дати їм можливість торкнутися пензлем до дощечки, а також усвідомити , що кожен графічний символ в іконописі має своє біблійне значення. Оскільки сама техніка не проста та потребує глибоких навичок і знань, то вирішено було частково відійти від канонічності і дозволити дітям малювати серцем. Ці плакетки пластуни підготували для виставки-продажі «Мистецький вернісаж», яка відбудеться 17, 18травня до Дня музеїв.

747355733.gif

3558570724.gif

День Матері

Щорічно , у другу неділю травня у Сокалі проходить Міжрегіональний Фестиваль дитячої пісенної творчості «Мамині зіроньки». Покровителькою учасників та гостей свята є Пресвята Богородиця.
Матір Божа має в опіці кожного з нас. Вона є заступницею цілих народів, спільнот. І Сокаль має свою охоронницю – Сокальську Божу Матір Потішення. Згідно з легендою, цю ікону написав у ХIV столітті талановитий іконописець литовець Яків Венжик. Ікону Сокальської Божої Матері в своєму авторському стилі у техніці інтарсії та різьби на дереві представив на свято митець Анатолій Покотюк.
Ця ікона не тільки уділяла благословення присутнім в залі Народного Дому міста Сокаля, але була окрасою свята, випромінювала світло, мир, добро та причащала присутніх духовністю.

2337018743.gif

1655222216.gif

Акція «На підтримку українського війська»                                     продовжується…

Готуючись до Дня музеїв в Сокальській філії ЛМІР було проведено два майстер – класи. На початку травня народний майстер Богдан Ямовий навчав учнів санаторної школи – інтернату художньому розпису ангеликів, яких вони виготовляли з глини ще напередодні Різдва. Школярі під керівництвом молодшого наукового працівника музею, художниці Анни Вихтюк ліпили свищики ( кераміка) у вигляді кози – символу трипільців.

Діти працювали з великим натхненням і були щиро захоплені та задоволені результатами своєї роботи, адже їхні вироби буде представлено на виставку – продаж « Мистецький вернісаж»,яка відбудеться у музеї ,а виручені кошти відправлять воїнам української армії на схід.

681292863.gif1527316547.gif4204400185.gif3992446298.gif1001260615.gif

Наталія Покотюк