Знати своє коріння, зберегти і не втратити своєї минувшини

2015 року Україна вшановує пам'ять автора музики Державного гімну України Михайла Вербицького. З цієї нагоди у музеї-садибі родини Антоничів, що у с. Бортятин, 29 березня відбулося відкриття виставки під назвою «Отець Михайло Вербицький – творець українського гімну» (200-ліття від дня народження о. М. Вербицького та 150-та річниця першого публічного виконання «Ще не вмерла Україна!»)

Двома тижнями раніше презентація цієї виставки відбулася у Львівському музеї історії релігії, філією якого ми є. Автори виставки: Зоряна Білик, заступник директора з музейного розвитку ЛМІР та Василь Банах, канд. іст. наук, старший науковий працівник ЛМІР. У виставці представлені фотокопії документів (зі збірки ЛННБУ ім. В. Стефаника) із життя та творчості о.М.Вербицького. Відкриття виставки розпочалося із виконання бортятинським хором церкви Успення Пресвятої Богородиці Державного гімну України.
Святковий захід у музеї-садибі продовжився презентацією книги «Хроніка парохії Бортятин деканату Судововишнянського від 1785 до 1901 р. Б. о.Григорієм Левом укладена». Це факсимільне видання з науковими коментарями львівських і польських науковців. Видав її Львівський музей історії релігії. Презентувала книгу автор-упорядник та науковий редактор п.Зоряна Білик. До слова долучилися також п. Марія Ломеха, літературний редактор; п. Роман Гера, автор художнього оформлення та п. Іван Луць, житель с. Бортятин, який подарував нашому музеєві Біблію і статуетку Матері Божої, привезені ним із м.Меджугор'є, що в Боснії та Герцеговині.
Зі слів п.Зоряни Білик присутні дізналися про історію віднайдення рукописної пам’ятки, та про те, які перешкоди зустрічалися на шляху до її перевидання. Автор книги донесла до слухачів те, наскільки цінною є ця памятка і те, наскільки важливо є священикам в наш час писати історію своїх парохій.
Урочистий захід у музеї завершився страсними піснями у виконанні бортятинського хору церкви Успення Пресвятої Богородиці.
2 квітня 2015р. у музеї-садибі родини Антоничів о 13.30 год. відбулося традиційне водіння гаївок, та о 14.00 год. – провели майстер-клас «Розмалюй великодню писанку», за участі п. Софії Канас(із Будинку Народної творчості у м. Львові) та учнів бортятинської школи.

Ірина Сенечко
Христина Дигдало