«І на оновленій землі…»

DSC02745
Є дні, що минають і непомітно зникають без сліду. Нічого не залишають по собі, нічого не знаменують собою. Але є день, що ніколи не минає, що завжди з нами, бо увібрав у себе безсмертне дихання душі. Він такий великий і незбагненний, як життєдайний дощ, як весняний вітер, як щедре сонце. Україна у долі своїй має такий день – 9 березня, день народження Т.Г.Шевченка.

В музеї «Людина.Земля.Всесвіт» в одному із експозиційних залів є експозиція « Т.Шевченко - Апостол Правди і Світоч Духа». Щороку вона поповнюється новими експонатами, а цього року її доповнила тематична виставка « І на оновленій землі…» На виставці експонуються нові експонати:
мініатюра митця А.Покотюка «Крапля Істини Пророка» ( тон.дерево, різьба, д- 4мм, 2014р.);
просвітницький календар на 2014 рік, присвячений 200-річчю від дня народження генія українського народу Тараса Шевченка, у якому друкуються уривки з його поезій та спогади про поета троюрідного брата В.Г.Шевченка, видатного грузинського письменника Акакія Церетелі та інших відомих людей; листівка - ілюстрація (1907рік) до поеми Т.Шевченка «Гайдамаки» з написом:

«Я сирота з Вільшаної,

Сирота, бабусю.

Батька ляхи замучили,

А мене….боюся,…»;
єдине видання історичної поеми Т.Шевченка « Гайдамаки» (30-ті роки ХХст.) , ілюстроване відомим в той час маляром – артистом А.Г.Сластьоною;
« Малий кобзар» ( збірка для дітей), видана у Львові, в 1930 році та «Кобзар» 1867року видання.
« Кобзар» - це книга, яку не раз називали Біблією українського народу. Книга, за якою вчилися просто грамоті і українській грамоті. Книга, якою вінчали, возвеличували, прощали, яку люблять як батька і матір, як рід свій і землю свою.
Т.Шевченко як явище велике і вічне – невичерпний і нескінченний. Волею історії він ототожнений з Україною і разом з буттям рідної держави, продовжується нею, вбираючи в себе нові дні й новий досвід народу, відгукуючись на нові її болі та думи, є ідеалом для багатьох поколінь і для нас нині, коли ми відстоюємо власну свободу і незалежність.
Оглядаючи виставку відвідувачі мають можливість ще раз задуматись, переосмислити і визначити для себе, яку роль в їх житті, в житті нації, держави відіграє Т. Г. Шевченко, ким він є для кожного зокрема.3904874637.gif920731071.gif4120351443.gif

Наталія Покотюк, ст.науковий співробітник

Сокальської філії ЛМІР, музею «Людина.Земля.Всесвіт»