Виставка ялинкових прикрас

2084803125.gifНовий Рік та Різдво Христове – найулюбленіші свята дорослих та дітей. Головним атрибутом цих свят є прикрашена ялинка. Традиція прикрашати ялинку бере початок з давніх- давен, їй понад 2000 років. Вічнозелена ялинка була священним деревом, яке символізувало життя і нове відродження. Люди вважали, що ці дерева наділені добрими силами, що в них живуть добрі духи. Розвішуючи на ялинку подарунки, вони прагнули задобрити їх та привернути їхню прихильність. Звичай ставити в хатах ялинки прийшов в Україну із західноєвропейських країн. Ще в ХХст.в більшості сіл не прикрашали ялинок, сосонок. Масового розповсюдження це набуло після ІІ світової війни. У ці зимові свята працівники Сокальської філії запропонували гостям музею здійснити мандрівку в минуле і відвідати виставку ялинкових прикрас.

Відвідувачі мають можливість ознайомитися з іграшками, якими прикрашали ялинки ще у 40 – 70-ті роки ХХстоліття. За спогадами місцевих старожилів українці прикрашали ялинку яблучками , горішками у фользі та іншими саморобними прикрасами. На виставці можна побачити іграшки із фольги, тисненого картону(рибки, півник ). Серед іграшок- велика скляна тонкостінна кулька та гномик( 40-і роки), посріблені шишки, цікаві вироби з вати ( овочі та фрукти), ялинкові феї та ельфи, матові кульки та виноградні грона ручного розпису, фігурки лебедів, тваринок та ін.(50-ті роки).

2514533107.gif1483431117.gif663376995.gif2549646013.gif17281325.gifПривертають увагу вироби із стеклярису (дзвіночки, літачок, вітрячки, сніжинки) .Особливу цікавість викликають плоскі іграшки - сонечко,квіточки та бурульки. Оглядаючи виставку новорічних прикрас, відвідувачі мають можливість простежити еволюцію ялинкової іграшки за останні 70 років, адже вони завжди відтворювали події та побут певного періоду життя українців.

Юлія Борис, зберігач фондів Сокальської філії музею