Контакти

Сокальський музей

Приміщення музею під час ремонтуМузей створено 1985 р. зусиллям подружжя Анатолія та Наталії Покотюк. У 1990 р. музей став філією Національного музею у Львові, з 1995 р. – філія Львівського музею історії релігії.

Музей має безцінні духовні багатства: унікальні колекції творів мистецтва, різноманітні церковні реліквії, які дають можливість людям зрозуміти Велич Божественного і невіддільність людини від Всесвіту, її сутності як земної істоти так і космічної, поглибити релігійно-філософські погляди.

детальніше...

Шевченківські дні в музеї

Детальніше...Перший місяць весни для працівників Сокальської філії ЛМІР був надзвичайно насичений цікавими подіями. До дня народження великого поета Т.Шевченка наукові працівники музею організували та провели тематичні екскурсії « Образ Тараса Шевченка у творах митця Анатолія Покотюка», на які запрошували учнів шкіл нашого міста. Старший науковий співробітник музею Наталія Покотюк пропонувала дітям послухати поезію Т.Шевченка « І мертвим, і живим, і ненародженим…» у виконанні геніального актора Богдана Ступки, розповідала  присутнім про нову композицію на дереві митця А.Покотюка                               « Великий Пророк». Ця авторська робота була освячена на Шевченківській землі, пройнялася духом тих місць , де ступала нога великого поета і Пророка.  Проводячи тематичні екскурсії, наукові працівники звертали увагу школярів на мистецькі твори  А. Покотюка «Апостол Правди і Пророк» ,  «Встане Україна», в яких є своєрідний заповіт потомкам,тим, хто повинен берегти культуру, історію рідного народу,  прилучатися до духовності, плекати ту Україну, про яку мріяв і яку виборював геній людства і наш Кобзар. 

 

                                                                            
Надзвичайно цікавою і захоплюючою була зустріч в музейній вітальні з праправнуком Т.Г.Шевченка по лінії рідного брата Йосипа Миколою Павловичем Лисенком, який 21 березня знову відвідав музей  « Людина.Земля.Всесвіт».  Він привіз для музею дарунки: калину з Шевченківського краю, яка росте біля могили матері Т.Шевченка, частинки стола з родини Шевченків, частинки з ікони Шевченків, яка за переказами знаходилася в Йосипа Шевченка- прапрадіда Миколи Лисенка, нитки із ткацтва Катерини- сестри Т.Шевченка.  На зустрічі з п.Миколою були присутні  учні 4 класу СШ №4 м.Сокаля (вчитель Пинка Надія Михайлівна) та їх батьки. Діти читали вірші Тараса Шевченка, свої власні поезії, присвячені Кобзарю, виконували пісні.  Микола Лисенко презентував свою книгу « Коріння Шевченкового роду», яка була нагороджена багатьма дипломами, зокрема:   рекордів України за найбільше генеалогічне дерево (1310 осіб), розміщене в книзі « Коріння Шевченкового роду»,  учасника Всеукраїнського пошукового конкурсу «У нас одне коріння» та  ХVІІ Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання». Микола Лисенко – лауреат літературно-мистецької премії імені Володимира Малика.
23березня Микола Лисенко разом з працівниками музею відвідав Сокальську середню школу №4,   побував на засіданні Клубу вчителів початкових класів імені Василя Сухомлинського, де презентував свою книгу «Коріння Шевченкового роду» .
Пам’ятною і зворушливою була зустріч праправнука Тараса Шевченка Миколи Лисенка, сокальського митця Анатолія Покотюка з видатним фотохудожником, лауреатом премії імені Тараса Шевченка, заслуженим діячем мистецтв України Василем Пилип’юком в його Фотогалереї у Львові. Фотомитець показав свою творчу майстерню, експозиції фотогалереї  і подарував  гостям авторські фотоальбоми з найкращими побажаннями.

Ольга Янчук , науковий співробітник  Сокальської філіїДетальніше...Детальніше...Детальніше...

Народ мій є! Народ мій завжди буде!

Детальніше...      15 березня працівники Сокальської філії ЛМІР музею - «Людина. Земля. Всесвіт» побували в «Історико-меморіальному музеї Степана Бандери», на батьківщині Провідника ОУН - в Старому Угринові.
      Поїздка приурочена 65-літтю трагічної загибелі легендарної особистості Ніла Хасевича (1905-1952) – художника і графіка, члена ОУН та УГВР. Адже 15 березня 1952 р. у нерівному бою з окупантами загинув Великий Українець –Ніл Хасевич. В уривках свого листа він писав: «У своєму житті я втратив уже все, але як довго залишиться бодай одна краплина моєї крові, я буду битися з ворогами свого народу. Я не можу битися зброєю, але б'юся різцем і долотом. Я, каліка, б'юся в той час, коли багато сильних і здорових людей у світі навіть не вірять, що така боротьба взагалі можлива. Я хочу, щоб світ знав, що визвольна боротьба триває, що українці б’ються».

Презентація книги Наталі Гурницької в Сокальському музеї «Людина.Земля.Всесвіт»

Детальніше...12 березня 2017р. в  музейній вітальні Сокальської  філії ЛМІР відбулася зустріч  з львівською письменницею Наталею Гурницькою в рамках презентації книги  «Мелодія кави в тональності сподівання». Це  довгоочікуване продовження улюбленої історії  першого роману авторки «Мелодія кави в тональності кардамону», який на протязі двох років входив до топ-10 найуспішніших книжок сучасної української літератури. Роман натхненний мемуарами про бабусю і дідуся Андрея Шептицького. Події роману розгортаються у Львові в середині ХІХ ст., а потім сюжет  переносить читачів  у Сокаль, де проживав прадідусь письменниці. Авторка розповідає про період життя її родини в Сокалі, про відновлення монастиря о.о.Бернардинів після пожежі 1843, 1848років, згадує про те, як головна героїня роману молиться перед Чудотворною іконою Божої Матері Потішення Сокальською.   Ми поринаємо в атмосферу минулих часів і разом з героями  роману проживаємо їхнє життя. Як вижити, коли втрачаєш кохання?  Як вгамувати біль втрати і навчитися жити далі без чоловіка? Напевне, сподіватися і плекати надію на краще….Книга  допомагає зрозуміти себе, подолати життєві труднощі, знайти  вихід із складних  ситуацій,  вирішити складні проблеми у житті. Життя скромної провінційної дівчини вражає життєвою виваженістю, мудрістю і  вартує наслідування. Письменниці подобається писати про невеличкі провінційні містечка, такі як Жовква, Сокаль ,бо вони цікаві своєю історією і мало описані в художній літературі. Сокальчани подарували Наталії Гурницькій  писанки з характерним орнаментом  нашого краю та книгу про Сокальську вишивку.   

Семінар вчителів трудового навчання в музеї «Людина.Земля.Всесвіт»

Новий етап у розвитку шкільної освіти, розвиток творчих здібностей учнів залежить від професійної майстерності вчителя, володіння ним новими  методами, технологіями, які б допомогли йому побудувати навчально-виховний процес так, щоб він відповідав сучасним вимогам шкільної освіти. Впроваджувати такі інновації в шкільну практику допомагає музейна педагогіка. Вже декілька років поспіль Сокальська філія музею співпрацює з районним відділом освіти, реалізовуючи програму «Музей та школа»

«Воїни Світла» (пам'яті Героїв Небесної Сотні)

Детальніше...     У ці дні ми відзначаємо чергову річницю трагічних подій на Майдані Незалежності, коли під час Революції Гідності було поранено більш як 1 тисяча людей, загинуло понад 100. Сьогодні ми їх називаємо Небесною Сотнею.
     Небесною Сотнею назвали українців, які загинули в Києві на Майдані, на вулицях Грушевського та Інститутській. Вони полягли за честь, за волю, за право бути народом, за країну в якій не страшно жити і народжувати дітей…
     У Сокальській філії ЛМІР (музей «Людина. Земля. Всесвіт») 16 лютого 2017 р. була проведена тематична екскурсія на тему: «Воїни Світла» (пам'яті Героїв Небесної Сотні). Захід відбувся для учнів 6-го класу Сокальської школи-інтернат ім. Т. Г. Шевченка.
     Цінними експонатами для екскурсії були особисті речі захисників України. Наприклад, особистий пропуск «Правого сектору», «Новий Заповіт і Книга псалмів» Володимира Кривошея. Ця книга постійно перебувала в нагрудній кишені біля його серця, супроводжувала і оберігала під час всіх подій на Майдані.