Іконописна школа у Старій Скваряві

1314489878.gifДругий рік поспіль у музеї «Староскварявський  іконостас XVI–XVIII ст.» (філія Львівського музею історії релігії) діє Літня дитяча іконописна школа. Протягом місяця викладачі іконописної школи «Радруж» (Український католицький університет) Юлія Кузь й Андрій Майовець проводили заняття для учнів 2–7 класів Староскварявської загальноосвітньої школи. Цьогоріч ремесло опановували 13 школярів. Використовуючи давню середньовічну техніку яєчної темпери, за зразком західноукраїнської ікони XIV–XVI століть, протягом місяця, поетапно вони малювали лики святих: Богородицю, апостола Петра, Івана Предтечу. Діти самостійно робили емульсію з натуральних пігментів, а потім наносили фарбу на липові дошки. Більшість учасників вперше виготовляли ікони, вкладаючи в них не тільки свої тепло, серце, а й душу, певні сокровенні бажання.
     У неділю, 14 липня, роботи юних художників виставили у Музеї. Доторкнулись до великого таїнства творення української культури, зануритися у дивовижний світ іконопису запрошує музей «Староскварявський  іконостас XVI–XVIII ст.»

P. S. 2017 року у музеї «Староскварявський  іконостас XVI–XVIII ст.» відбулася Літня дитяча гончарна школа, в якій навчали школярів ліпити з глини гончарні вироби, у 2018–2019 рр. учні вправлялися в іконописній майстерності.

Олена Малюга, науковий співробітник ЛМІР

3198417010.gif836963794.gif2283308425.gif