Контакти

Бортятин. Недільні зустрічі

  Музей-садиба родини Антоничів (філія Львівського музею історії релігії) чекала гостей у неділю, 6 травня, у плебанії отця Василя на відкритті виставки скульптора Любомира Яремчука «Казка бортятинського лісу» і зустрічі з Юрієм Гаврилюком.
   
Музей-садиба родини Антоничів, що у селі Бортятині на Мостищині, став справжнім культурним осередком краю. Зустрічі й різні презентації, пленери і майстер-класи стали основою роботи музейників. На них залюбки приходять не тільки бортятинці, а й мешканці навколишніх сіл і містечок.
     Важливою складовою багатьох заходів є участь у них істориків, літераторів, художників, народних мистців, і взагалі цікавих людей цього самобутнього куточка Галичини. Саме таким гостем Музею-садиби став Любомир Яремчук – уродженець Судової Вишні, тонкий майстер станкової скульптури, проникливий лірик і портретист. Митець представив свої скульптури «Казка бортятинського лісу», «Весняний етюд», «Омита сонцем», «Політ  уві сні» та інші твори. Вони виготовлені із природного матеріалу – вапняку, пісковику, базальту, граніту, мармуру, які в руках майстра набрали різних форм і стали скульптурними витворами.
    «Творчий потенціал авторської свідомості навпрошки взаємодіє із загадковою інтуїтивною сферою та реалізується в його образній системі: врешті здобуває цілісне концептуально-стильове завершення в його творі», – пише про майстра скульптури Віктор Палинський.
 
              **********************************************
     У музейній вітальні відбудлась зустріч з істориком, письменником, публіцистом, головним редактором українського часопису Підляшшя (Польща)
«Над Бугом і Нарвою» Юрієм Гаврилюком. Він дослідник українських етнічних територій, які після Другої світової війни опинилися в межах сьогоднішньої Польщі. Закерзоння – це понад тисяча населених пунктів у сорока повітах, у яких збереглися пам’ятки українського минулого. У цих краях народилися люди, які увійшли до всеукраїнського пантеону видатних особистостей: Михайло Вербицький, Михайло Грушевський, Богдан-Ігор Антонич…
     Юрій Гаврилюк багато разів бував на Лемківщині, у поетовому краї.  У Бортятині історик ділився своїми роздумами про побачене й почуте там.
   Під час зустрічі обговорювався майбутній туристичний маршрут «Шляхами родини Антоничів». Це усі місця, де мав парафії батько Богдана-Ігоря – отець Василь, де навчався поет. Маршрут проляже територією України і Польщі.

                                          Ірина Цебенко, завідувач інформаційного відділу ЛМІР

1687699862.gif

2
2

Додати коментар

Будь ласка будьте ввічливими. Адміністрація залишає собі право видаляти коментарі. А також не гарантує надання відповіді на коментарі.