«Пам’ятаємо, любимо, шануємо» (Вечір пам’яті, присвячений В’ячеславу Чорноволу)

3317917900.gif24 грудня 2017 року минуло 80 років від дня народження В’ячеслава Чорновола – українського політика, публіциста, політв'язня СРСР, Героя України, який разом з іншими діячами започаткував в Україні національно-визвольний рух шістдесятників та дисидентів, ініціатор створення Української Гельсінської спілки. Ініціатор проголошення Декларації про державний суверенітет 16 липня 1990 року та Акту проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 р., Гетьман українського козацтва.
      З цієї нагоди 18 лютого 2018 року у Музеї-садибі родини Антоничів відбувся вечір пам’яті, присвячений В. Чорноволу «Памятаємо, любимо, шануємо», організатором якого була Судововишнянська міська організація Народного руху України. Розпочався вечір хвилиною мовчання. Ведучий, заступник голови Судововишнянської міської організації Народного руху України Володимир Літвінський розповів про нелегкий життєвий шлях політика та його незламну боротьбу за Україну. Гаслом до пам’ятного вечора стали слова В. Чорновола – «Україна починається з тебе»!
     В цей день у стінах музею звучали поетичні та музичні твори про Україну. Патріотичні пісні виконав чоловічий вокальний колектив: З. Мазуркевич, Й. Шевчик та М. Ховалко, музичний супровід – Я. Пацула. З піснями «Моє ім’я - Україна» та «Нам потрібне вільне небо» виступив вокальний ансамбль дівчат - учениць Бортятинського НВК: Івасько С., Пецюх Ю., Помірко О. та Степаняк І. Поетичні рядки «Пам’яті В’ячеслава Чорновола» продекламувала завідувач Музею-садиби родини Антоничів Оля Дядинчук. У виконанні вокального квартету «Стожари» із Судової Вишні (художній керівник А. Петрівський, музичний керівник В. Рудень) та вокального ансамблю народної пісні «Дзвінка криниця» (художній керівник Р. Голдак, музичний керівник Я. Пацула) із Бортятина звучали народні та авторські пісні.  На завершення вечора учні Бортятинського НВК виконали флеш-моб на пісню Т. Петриненка «Україно, Україно…».
     Святкування завершилося спільним виконанням гімну України та виступом голови Мостиcької районної організації Народного Руху України Беднарчика Ростислава, який наголосив на важливості вшанування пам’яті В. Чорновола в сьогоднішній час, і що такі заходи мають стати традицією.
    «Дай, Боже, нам любити Україну понад усе сьогодні — маючи, щоб не довелося потім гірко любити — втративши». В. Чорновіл.

І. Сенечко
Музей-садиба родини Антоничів