Експонат місяця. Збірка Б.-І. Антонича ’’Три перстені’’»

2416535566.gif3569372731.gif     «Доля була для Богдана-Ігоря Антонича водночас і жорстокою, і щедрою. Вона відвела йому короткий вік, (прожив 27 років. – О. М.) але не поскупилася на щедрий талант, який він зумів сповна реалізувати; замовчування, яке тривало майже вдвоє довше, аніж його життя, поступилося місцем визнанню, що перейшло межі України, а кілька генерацій молодих поетів назвали себе його учнями», – писав літературознавець Данило Ільницький у передмові до повного зібрання творів Антонича.
    Уже вісім років, як у селі Бортятині, що на Мостищині, діє Музей-садиба родини Антоничів (філія Львівського музею історії релігії). Тут постійно відбуваються презентації виставок, книг, тренінги, майстер-класи, читання лекцій, зустрічі з письменниками. Музейники шукають цікаві речі, оновлюють експозицію, комплектують фонди.
     Серед експонатів – прижиттєве видання Б.-І. Антонича – збірка ’’Три перстені’’, за яку автор отримав літературну премію Товариства українських письменників і журналістів імені Івана Франка. Її подарував на відкритті Музею і з нагоди 100-річчя від дня народження Антонича вірний і щирий друг поет Роман Лубківський. Це надзвичайно дорога, важлива, безцінна збірка не тільки для музейників, а й літературознавців, приватних колекціонерів. Вона має свою історію, незвичайну долю… Можливо, саме її майже століття тому тримав у руках сам Богдан-Ігор Антонич.
      Сьогодні ця історична реліквія буде головною на виставці «Експонат місяця. Збірка Б.-І. Антонича ’’Три перстені’’». Відвідувачі й гості Музею-садиби родини Антоничів зможуть детальніше ознайомитися з виданням, дізнатися його історію, а можливо, відчути дух самого поета. У цьому допоможуть самі музейники, а місцеві школярі декламуватимуть вірші Антонича із збірки «Три перстені».
     Захід відбудеться у четвер, 7 грудня, о 14 годині.

Олена Малюга, Світлана Іванська,

телефони: (38032) (34) 31 036, 235 61 00, 235 70 07, 26148 22