108 років від дня народження Богдана-Ігоря Антонича

2938859289.gifП’ятого жовтня минає 108 років від дня народження Богдана-Ігоря Антонича. З цієї нагоди у Музеї-садибі родини Антоничів (філія Львівського музею історії релігії), що у селі Бортятині Мостиського району відбудуться заходи із вшанування пам’яті поета. Так, о 12 годині на Янівському цвинтарі у Львові зберуться члени львівського товариства «Лемківщина», музейники, учні бортятинської школи, літературознавці, інші поціновувачі його творчості, щоб пом’янути Великого українця.
Восьмого жовтня музейники запрошують «На гостини до Антоничів». У плебанії отця Василя художник Василь Семенюк презентуватиме виставку «Графіка, за мотивами творчості Б.-І. Антонича». Відвідувач зможе побачити 33 твори митця. Усі роботи – із філософською символікою, узагальненими образами, візіями, інтегровані у світовий контекст, що популяризує непростий зміст віршованих рядків поета.
Майстер пензля з міста Городка Василь Луців представить свої роботи: портрети батьків Богдана-Ігоря – отця Василя та їмості Ольги. Їх художник подарує Музею-садибі.
Зазирнути у мить зустрічі людини з благою вісткою, почути й відтворити цей момент спільно у дусі слова й тиші Богдана-Ігоря Антонича спробують учасники Шкільного театру Українського католицького університету «На Симонових стовпах». Вони покажуть виставу «Зелене Євангеліє» за поезіями Богдана-Ігоря Антонича й мотивами лемківських пісень.
У «Музейній вітальні» проходитимуть літературні читання за участі поета і прозаїка Ігоря Калинця, літературознавця Данила Ільницького.
Розпочнуться святкування о 13 годині спільною молитвою за родину Антоничів і мир в Україні.

Ольга Дядинчук, Олена Малюга,
наукові співробітники Львівського музею історії релігії
телефони: (38032 34) 33 950, (38032) 235 61 00, 235 70 07, 26148 22