Творчі зустрічі

473959838.gifТі, що люблять, -
Все прощають… (Б. Пастух)

У неділю, 3 вересня, у стінах Музею-садиби родини Антоничів відбулися творчі зустрічі із талановитими та цікавими людьми.

Нещодавно Музей-садиба здобув грант на проект «Літня дитяча літературно-театрально-худжня школа» та реалізував його, а наші колеги із музею «Староскварявський іконостас 16-18 ст.», що у селі Стара Скварява Жовківського району, і який є також філією Львівського музею історії релігії, здобули грант на проект «Літня школа гончарства» і теж його реалізували. Завдяки фінансовій підтримці Департаменту культури, національностей та релігій ЛОДА обидві філії мають можливість продовжити реалізацію даних проектів, а діти-учасники проектів – зустрітися та обмінятися знаннями і вміннями, здобутими під час навчання у цих літніх школах.
І вже цієї неділі учасники проекту «Літня школа гончарства», наукові співробітники музею «Староскварявський іконостас 16-18 ст.» та сільський голова села Стара Скварява побували у Музеї-садибі родини Антоничів та привезли з собою виставку дитячих глиняних виробів. Відвідувачі Музею-садиби та бортятинські діти – учасники «Літньої дитячої літературно-театрально-художньої школи» мали можливість познайомитись та поспілкуватись з нашими гостями, обмінятися знаннями та вміннями. А наукові співробітники обидвох музеїв – поділитись досвідом щодо реалізації своїх проектів.
Наступної неділі діти-учасники «Літньої дитячої літературно-театрально-художньої школи» разом із науковими співробітниками Музею-садиби родини Антоничів отримали можливість поїхати у Стару Скваряву, де у музеї «Староскварявський іконостас 16-18 ст.» презентують виставку дитячих акварельних малюнків, акторську виставу та все те, чого навчились у Літній дитячій школі.
Окрім цього, мешканці Бортятина та гості зі Старої Скваряви отримали величезну духовну насолоду від виступу надзвичайно талановитої людини – Богдана Пастуха.
Богдан Пастух – поет із незвичайною долею, з незвичайним корінням і з надзвичайним талантом. І не тільки поет, а й співак, актор, лауреат всеукраїнських конкурсів. Виступ п. Богдана – це неймовірно щира молитва до Бога, молитва за матір, за батьків, за Україну, за наших воїнів; це поезія, пронизана любов’ю до рідного краю – Лемківщини, до України, до жінки, до матері. Настільки щира і чуттєва, що у кожного присутнього плакала душа, боліла за втраченим, за тим, що втрачаємо і раділа за те, що маємо. Своєю молитвою Богдан Пастух настановляв усіх на вірну «стезю», наближав до Бога. Увесь виступ поета та актора відбувався під музичним супроводом знаного звукорежисера та композитора Володимира Барана.
Необхідність таких творчих зустрічей потрібна для кожного з нас, щоб духовно рости, розвиватись і змінюватись на краще!!!

Ірина Сенечко
Музей-садиба родини Антоничів