До Дня незалежності

1650416181.gifЗ нагоди державного свята України Дня незалежності, у Музеї-садибі родини Антоничів 20 серпня відкрилася виставка картин та ікон з дерева «Лише Батьківщина, лише Україна світитиме вічно прийдешнім вікам» майстра Андрія Шумила. Пан Андрій народився та проживає у селі Крукеничі Мостиського району. За фахом – столяр-червонодеревщик. Займається виготовленням меблів з дерева, а останні 3 роки створює картини та ікони з дерева.
У Музеї пан Андрій представив понад 20 картин та ікон. Більшість картин майстра – це копії картин відомих художників: В. Перова, І. Шишкіна, І. Рєпіна та ін.; серед ікон – «Матір Божа неустанної помочі», «Хресна дорога», «Вознесіння» та багато інших.
На відкритті виставки учениця Бортятинського НВК Марічка Курач привітала п. Андрія Шумила віршем Л. Костенко «Буває, часом сліпну від краси…».
Чудовим продовженням свята був концерт, присвячений 26-ій річниці Незалежності України - "Україно! Молюся за Тебе!", під керівництвом завідувача Народним домом с. Бортятин Романії Голдак. Ведучі - завідувач Музею-садиби родини Антоничів Ольга Дядинчук та завідувач бібліотеки Любов Голдак. Музичний керівник – Ярослав Пацула. Зі словами привітань, з нагоди Державного свята, до усіх присутніх звернулась сільський староста Оксана Павлів. Учасники концерту – юні таланти Бортятина: Юлія Помірко, Вікторія Леськів, Оксана Помірко, Наталія Помірко, Софія Помірко, Іра Степаняк, Софія Івасько, Пиц Настя і Марія, Діана Хоміць, Софія Павлів і Марія Бабій подарували слухачам зворушливі пісні та вірші про Україну, гарний настрій та патріотичне піднесення.

Ірина Сенечко
Музей-садиба родини Антоничів