У Бортятині презентують

3638934234.gifУ Музеї-садибі родини Антоничів 12 березня Софія Ярошевич презентувала виставку живопису на склі «Своє, рідне». Це перша персональна виставка мисткині.
     Софія Ярошевич закінчила Львівську національну академію мистецтв, факультет декоративно-прикладного мистецтва. Її спеціальність – художня кераміка. Вона любить творчі експерименти з глиною, склом, шкірою, деревом, текстилем, малює писанки. Не мислить свого життя і без малювання. І вже не одне десятиліття художниця створює живописні полотна. У своїх роботах Софія Ярошевич не тільки звертається до народних мотивів, а й шукає своє обличчя, свій стиль, свої власні незвідані стежки у мистецтві.
    У «Музейній вітальні» Бортятина мисткиня представила твори, створені за останні десять років. Це картини із циклів «Дерево життя» («Гармонія», «Дерево життя, або Вазон», «Квіти»), «Ангели» («Ангел над містом», «Замріяний ангел»), «Квіти» («Нарциси», «Літній букет», «Соняхи»). Художні роботи Софії Ярошевич відзначаються великим розмаїттям сюжетів. Хоча скло, за своєю природою, холодне, твори мисткині випромінюють тепло, радість, добро.
    Важливою подією цього дня стала презентація картини «Сини України» відомого українського митця Ореста Андрійовича Скопа. Полотно складається із трьох частин: зображення Т. Г. Шевченка і Б.-І. Антонича, яких об’єднує «Садок вишневий коло хати».
    Мистецький твір заслуженого діяча мистецтв України О. А. Скопа «Сини України» стане постійною окрасою Бортятинського музею.

Ольга Дядинчук, Олена Малюга,
                                    наукові співробітники Львівського музею історії релігії
                           Тел.: (38032 34) 33 950, (38032) 235 61 00, 235 70 07, 26148 221027369061.gif