Зустріч з Іваном Винарчиком

2737182631.gif   Щороку, у третю декаду лютого в Україні відзначають Міжнародний день рідної мови. Цієї традиції дотримуються і в Музеї-садибі родини Антоничів У колишній плебанії отця Василя Антонича музейники завжди радо вітають українських письменників, поетів, митців. Цього разу вони зустрічали молодого поета і прозаїка з Городоччини Івана Винарчика. За фахом він художник (закінчив факультет декоративно-прикладного мистецтва Львівської національної академії мистецтв), але шкільне захоплення поезією не полишає його і сьогодні. Зустріч із поетом Іваном Винарчиком відбулась у п’ятницю, 24 лютого,  у Музеї-садибі родини Антоничів (філія Львівського музею історії релігії), що на Мостищині.
    – Поетичний світ Івана Винарчика наповнений не просто болісними метафорами-картинами, у ньому закладено глибокий код нашого буття. Тут, на своєрідній «станції сплетіння душ» «розхитані поручні нашої пам’яті», а «наші покручені гени не тримаються тільки землі», – пише про свого товариша по перу поет  Олесь Ганущак.
    Перша збірка поезій Івана Винарчика «Голоси в тиші» побачила світ 2014 року у видавництві «Сполом». Вона складається з двох розділів: «Крики пустелі» та «Холодний дощ», до яких увійшли вірші «Координати напрямку», «Коридори», «Оркестр тиші», «Ангел-перевізник», «Поза зоною досяжності», «Агонія пісні», «Мовчання і кава» та інші. Це вірші глибоко філософського спрямування, які відображають сприйняття ліричним героєм (а можливо, й самим автором) навколишньої дійсності в контексті значущих особистісних проблем.
    У Музейній вітальні села Бортятина Іван Винарчик читав свої вірші, розповів про роботу над другою поетичною збіркою. Учні місцевої школи представили поетичну творчість Богдана-Ігоря Антонича.

Ірина Сенечко, Олена Малюга,
                     наукові співробітники Львівського музею історії релігії
                 телефони: (38032 34) 33 950, (38032) 235 61 00, 235 70 07, 26148 2