У Львівському музеї історії релігії 25 травня розпочинає роботу XXV Міжнародна наукова конференція «Історія релігій в Україні». Її організатори – Інститут релігієзнавства – філія Львівського музею історії релігії, Львівське відділення Інституту української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України, Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України.
У програмі конференції – робота чотирьох секцій. За круглим столом «Церква – революція – війна – віра» пролунають виступи «Церковний фактор російської агресії проти України: рік 1919-й», «Революція гідності як місце дії громадянської Церкви». Учасники обговорюватимуть питання «Порушення християнської заповіді «не вбий» у контексті збройного захисту Батьківщини», говоритимуть про військову агресію на сході України, діяльність Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій, інші питання.
150-річчю від дня народження митрополита УГКЦ Андрея Шептицького присвячено другий круглий стіл конференції. Відбудеться презентація альманаху «Український Мойсей».
Слід зауважити, що до участі в роботі релігієзнавчого форуму зголосилося 140 науковців, релігієнавців, музейників, духовенство – майже з усіх областей України, а також із Польщі, Угорщини, Білорусії. Вперше на конференцію приїдуть із Канівського музею Тараса Шевченка, Шевченківського національного заповідника, Кіровоградського обласного художнього музею.
Робота конференції триватиме чотири дні, з 25 до 28 травня, і обіцяє бути плідною, насиченою новими дослідженнями, цікавими фактами.
Останнє підсумкове засідання XXV Міжнародної наукової конференції відбудеться на виїзді – у Добромильському монастирі св. Онуфрія, де розпочинав своє чернече життя митрополит Андрей Шептицький.

Ірина Цебенко – завідувач відділу
Львівського музею історії релігії