5_Korona_z_levamy.jpg

У музеї зберігається одна з найбагатших колекцій юдаїки України, яка має значну наукову, історичну та художню цінність.

Вона формувалася протягом 50-ти років, від часу створення музею, і включає унікальну збірку сувоїв Тори, релігійні книги, стародруки та рідкісні видання XVII – XX ст., графічні та живописні полотна, скульптурні твори, синагогальні й ритуальні предмети. Ці експонати не лише передають особливості релігійної та духовної традиції, а й відтворюють різні сторони матеріального, соціального, громадського, політичного та повсякденного життя єврейського народу.

Хронологічно музейне зібрання юдаїки охоплює шість століть – з XV до XX століття включно, при цьому основна частина експонатів належить до XIX – першої половини X X ст. Більша частина юдаїки музею була створена на землях західної України і Польщі. Крім того, вона містить рідкісні та цінні експонати, які були створені в Італії, Австрії, Німеччині, Литві, США та Ізраїлі.

Після 24 лютого 2022 року вся постійна експозиція музею, в тому числі пам’ятки з відділу були демонтовані з вітрин і сховані в надійному сховищі.