Дивосвіт галицької вишивки

2017188070.gifЗ 1 вересня по 11 жовтня 2016 року Червоноградська філія Львівського музею історії релігії представляла у Музеї історії м. Кам'янське виставку «Дивосвіт галицької вишивки». На ній експонувалося 37 експонатів, з них 32 рушники і 5 сорочок кінця ХІХ – середини ХХ ст., що походять з Сокальського, Радехівського і Буського районів Львівської області (сокальська вишивка) та експонати, що представляли інші терени Галичини.
   Між музеями існує давня співпраця. Працівники Червоноградської філії неодноразово брали участь у фестивалях «Мамайfest», що проходять на базі Музею історії м. Кам'янське. Цьогоріч відбувся «обмін» виставками колекцій рушників. У Червонограді в цей період експонувалася виставка «Душа мого народу – рушники» з колекції Музею історії м. Кам'янське.
   11 жовтня у м. Кам'янське відбулося урочисте закриття виставки, на якому працівники Червоноградського музею – завідувач п. Галина Гриник та науковий співробітник п. Мар'яна Василишин – провели екскурс по вишитій історії галичан кін. ХІХ – пер. пол. ХХ ст. Адже підібрані експонати до виставки не просто гарна композиція, а вишита розповідь. Кожен символ на орнаменті, кольористика і форма рушника чи сорочки має своє символічне значення та відображає певну епоху.4126109778.gif4039768675.gif