Українські рушники Сходу і Заходу

2495832122.gif      У рамках співпраці між Червоноградською філією Львівського музею історії релігії і Музеєм історії міста Кам’янського (колишній Дніпродзержинськ) Дніпропетровської області проходить обмін виставками вишивок. Так, на Дніпропетровщині з першого вересня експонується виставка «Дивосвіт галицької вишивки» з фондів Червоноградського музею. Це 37 експонатів, з яких 32 – рушники і 5 сорочок кінця ХІХ – середини ХХ століть. В основному ці речі походять із трьох районів Львівщини: Сокальського, Радехівського і Буського. Є роботи, виготовлені й у інших куточках Західної України. Доречно сказати, що червоноградці неодноразово беруть участь у фестивалі «Мамай-FEST», що проходить на базі Музею історії міста Кам’янського.
    15 вересня музейники Кам’янського зі Сходу України презентують у Палаці Потоцьких (місто Червоноград) виставку «Душа мого народу – рушники». На ній будуть представлені рушники, чоловічі й жіночі сорочки кінця ХІХ – початку ХХ століть із Катеринославської, Харківської, Полтавської губерній; Полтавської, Кіровоградської та Дніпропетровської областей 20–60-х років ХХ століття. Серед оберегів дому, родини є рушники із сюжетною вишивкою: Берегинь-Рожаниць, «дерева життя», весільні рушники із вишитими текстами «Щедрою рукою щастя просила», «Не смотри на красоту, а смотри на доброту» (датовані початком ХХ століття) та сучасний «З Богом і щастям у нове життя». У колекції кам’янівчан є жалобний рушник із вишивкою «Під хрестом моя могила».
     Відкриття виставки «Душа мого народу – рушники» відбудеться у четвер, 15 вересня, о 12 годині у Палаці Потоцьких міста Червонограда (Червоноградська філія Львівського музею історії релігії).

Маріанна Чорнобрива, Ірина Цебенко,
                                    наукові співробітники Львівського музею історії релігії

телефони: (03249) 3 90 35, 3 97 43;  235 61 00, 26148 22