«Україна. Магія українців»

1217807209.gifНапередодні дня Незалежності України і Дня шахтаря палац Потоцьких (Червоноградська філія Львівського музею історії релігії) презентує виставку «Україна. Магія українців». Це роботи Ігоря Копчика, львівського майстра рельєфної пластики на шкірі.

З творчістю митця червоноградці вже добре знайомі: його роботи неодноразово експонувалися в музеї. Вони вражають символами й глибоким змістом, майже сакральністю і якоюсь таємничою магічністю. Свої твори Ігор Копчик виготовляє за власною технологією, до якої художник ішов роками, довгими пошуками, експериментами.

Сьогодні Ігор Копчик добре знана людина. Його мистецькі роботи представлені на різноманітних виставках в Україні і далеко за її межами. Окремі вироби зберігаються у колекціях Ватиканського музею, Константинопольської патріархії, Білого Дому у Вашингтоні та ін.

Особливість майстра та його успіх полягають у тому, що він опанував традиційний декоративно-ужитковий матеріал шкіру та зумів розвинути і піднести це давнє ремесло до високохудожнього рівня. Шедеври художника Ігоря Копчика можна буде побачити, потрапивши на його виставку «Україна. Магія українців».

У шахтарському Червонограді митець представить 30 робіт, які дивують, захоплюють, а ще занурюють у магічний світ відчуттів та уяви. Є в них фольклорна поетика (щось від давнього народного мистецтва), сакральний зміст та філософське наповнення. Вони відображають світогляд слов'ян-українців та їхню духовність («Стародуб молодильні яблука», «Перун»), звитяги українського народу і його прагнення до незалежності («Іван Виговський. Перемога під Конотопом», «Слово о полку Ігоревім»). Доповнять галерею експозицію й історичні постаті («Андрей Шептицький. На скелі віри», «Мій дідо Бандера»).

21 серпня, у неділю, о 14 годині у палаці Потоцьких (місто Червоноград) відбудеться урочисте відкриття унікальної виставки шкіряних полотен Ігоря Копчика «Україна. Магія українців».

Виставка чинна до кінця вересня.

2713061600.gif

3860029761.gifМаріанна Чорнобрива, Олена Малюга,