Рекламно-інформаційний відділ

Художній Музей «Людина. Земля. Всесвіт» у м.Сокалі

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image images/stories/sokal/sokal1.jpg
There was a problem loading image images/stories/sokal/sokal1.jpg

Детальніше...Музей створено 1985 р. зусиллям подружжя Анатолія та Наталії Покотюк.

У 1990 р. музей став філією Національного музею у Львові, з 1995 р. – філія Львівського музею історії релігії.

Музей має безцінні духовні багатства: унікальні колекції творів мистецтва, різноманітні церковні реліквії, які дають можливість людям зрозуміти Велич Божественного і невіддільність людини від Всесвіту, її сутності як земної істоти так і космічної, поглибити релігійно-філософські погляди.

Детальніше...

Фондові колекції

Детальніше...Фондові колекції музею містять велику кількість об’єктів матеріальної і духовної культури, які стосуються розвитку, формування і становлення релігійних вірувань, церков, світських і релігійних організацій, релігійних і церковних діячів, нетрадиційних релігій.

Детальніше...

Червоноградський музей

Детальніше...Червоноградська філія Львівського музею історії релігії відіграє значну роль в культурному житті міста Червонограда (до 1951р. м. Кристинопіль) та північного регіону Львівщини (Сокальський та Радехівський райони).

Музей розпочав свою діяльність у 1980 році в недіючих на той час церкві і монастирі оо. Василіан. З 1990 року він розташований у видатній пам'ятці архітектури середини ХVІІІ ст. - палаці Потоцьких, побудованому за проектом французького архітектора П'єра Ріко де Тірреджеллі. У своїй архітектурі будівля поєднує два стилі: бароковий та ранній класицизм. Різниця між проектом і теперішнім виглядом палацу є значною, що пояснюється численними пожежами ХУШ-ХІХ ст. та пізнішими перебудовами.

Працівники музею активно займаються виставковою, просвітницькою, науковою, а також дослідницькою роботою пов'язаною з історією релігії та краю.

Виставки експонуються у п'ятьох виставкових залах. В одному із них розміщена експозиція "Кристинопіль у XVII-XIX ст.". Краєзнавчий характер експозиції обумовлений тим, що музей виконує також функції осередку по дослідженню історії краю (у місті немає краєзнавчого музею). Крім того, оскільки він розміщений у пам'ятці архітектури ХVШ ст. - Палаці Потоцьких - це також зобов'язує висвітлювати історію Кристинополя, напряму пов'язану з історією роду Потоцьких. Інші зали використовуються на експонування тимчасових виставок як на релігійну тематику так і різнопланові виставки мистецького характеру. При цьому експонуються виставки з власних фондів та з фондів інших музеїв, творчих спілок, приватних колекцій, персональні виставки художників України і міжнародні виставки. Виставкові зали, з огляду на чудову акустику, використовуються також для проведення концертів, на які запрошуються як знані артисти, так і місцеві музичні колективи.

Однією з активних форм роботи музею є проведення "Днів музею" у навчальних закладах, на підприємствах м. Червонограда і на теренах північного регіону Львівщини, під час яких наукові працівники читають лекції, проводять експонування пересувних виставок та надають методичну допомогу. Тематика лекцій надзвичайно різноманітна: релігієзнавчі, краєзнавчі, мистецькі, історичні.

Гордістю музею є його фондова збірка, яка складається з унікальних ікон ХV-ХVІІІ століть, священичого одягу ХVІІ-ХVІІІ ст., ритуальним посудом, вишитими хоругвами, обрусами та рушниками ХІХ - поч. ХХ ст. Колекція стародруків ХVІІ-ХVІІІ ст. представлена виданнями братських та монастирських друкарень міст Львова, Жовкви, Почаєва , а також архівних документів ХVІІ-ХХ ст. Всього за 30-літню історію існування музею зібрано понад 5000 експонатів основного та майже 5000 експонатів науково-допоміжного фондів. За станом збереження пам'яток пильнують реставратори, основними завданнями яких є їх консервація та реставрація.

Науковцями музею ведеться кропітка і активна науково-дослідницька робота як по дослідженню збірки та і з історії краю. Матеріали досліджень опубліковані в наукових часописах та видані книги.

Червоноградська філія має авторитет і за кордоном. До музею звертаються колишні мешканці міста чи їх діти, які тепер мешкають в країнах Західної Європи та Ізраїлі, із проханням допомогти знайти родину. Завдяки праці науковців возз'єдналися родини, які не бачилися півстоліття.

Червоноградська філія Львівського музею історії релігії - це також місце зустрічі з цікавими людьми: священнослужителів, науковців, людей мистецтва.

Червоноградська філія Львівського музею історії релігії (палац Потоцьких)
80102, м. Червоноград Львівської обл., вул. Пушкіна, 10
Тел. (03249) 3 90 35, 3 97 43
Завідувач філією Гриник Галина Євгенівна
www.musej-krs.org e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Музей працює з 9 до 17 години
Вихідний день - понеділок


Вартість вхідного квитка:
для дорослих - 40 грн;
для учнів та студентів - 30 грн.

пільговий - 20 грн

Вартість екскурсії:
для дорослих -40 грн;
для дітей - 30 грн.

Музей-садиба родини Антоничів

Детальніше...Бортятинська філія Львівського музею історії релігії є центром культурного життя усієї Мостищини. Музей-садиба родини Антоничів розташований на території колишньої греко-католицької плебанії, де й мешкала сім’я Антоничів і куди приїжджав Богдан-Ігор Антонич.

 На початку 90-х років у плебанії зусиллями Ірини Калинець була створена кімната-музей Богдана-Ігоря Антонича. До сторіччя від дня народження поета плебанію повністю відновлено і 25 жовтня 2009 року відбулось урочисте відкриття Музею-садиби родини Антоничів.

У п’яти просторих кімнатах розмістилася експозиція музею. Створювали її працівники Львівського музею історії релігії. Експонати музею знайомлять із життєвим та творчим шляхом поета Богдана-Ігоря Антонича, історією становлення та розвитку греко-католицької церкви на Мостищині.

У музеї можна оглянути давні побутові речі, подаровані мешканцями села та речі родини Антоничів.

Наша адреса: Україна, Львівська область, Мостиський район, с. Бортятин.
тел. 068-054-24-30
Музей працює з 9 до 17 години
Вихідні – неділя, понеділок

Вартість вхідного квитка:
для дорослих – 40 грн;
для учнів та студентів – 30 грн. пільговий - 20 грн.

Вартість екскурсії:
для дорослих –40 грн;
для дітей – 20 грн.

Більше фото в Фотогалереї