325-річчю Кристинополя-Червонограда присвячується

3229150433.gif    Цьогоріч Кристинопіль-Червоноград святкує своє 325-річчя. Колектив Червоноградської філії Львівського музею історії релігії (Палац Потоцьких) до ювілею міста приготував свої подарунки. У рамках святкування музейники запрезентують дві виставки місцевого художника, геолога та краєзнавця Сергія Солодкого. Перша – виставка одного експоната – макет-реконструкція (відтворений у мініатюрі) палацово-паркового комплексу Потоцьких середини XVIII століття. Палац був збудований власником міста Францішеком Салезієм Потоцьким у 1756-1762 роках за проектом французького архітектора П’єра Ріко де Тірреджеллі (Тірреґайля). (Сьогодні це лише десята частина того, що було збудовано в 1760-х роках). Створення макета первинного вигляду Палацу Потоцьких – результат копіткої роботи митця та ретельного аналізу, здійсненого істориками та краєзнавцями, інших комплексів схожої архітектури.
    Графічні роботи представлятимуть експонати другої виставки художника. Їхня тематика різноманітна. Тут є пейзажі «Калабаня», «Місток», «Лісова печера», «Вітряк», натюрморти «Ірис», «Яблука», «Млин», портрети «Місячний князь», диптих «Дружина», зображення старих церков. Привертає увагу портрет Блаженнішого Любомира Гузара.
    Урочисте відкриття виставок «Палацово-парковий комплекс Потоцьких у Кристинополі», «Чорно-біла веселка у графіці Сергія Солодкого»  червоноградського митця відбудеться у неділю, 11 червня, о 14 годині в Палаці Потоцьких Червонограда.
 Ірина Цебенко, Маріанна Чорнобрива,

наукові співробітники ЛМІР

телефони: (03249) 3 90 35, 3 97 43
                                                                (032) 235 61 00, 235 70 07, 26148 22
    P.S.
    Виставка «Чорно-біла веселка у графіці Сергія Солодкого» чинна протягом літа.
    Макет палацово-паркового комплексу Потоцьких буде знаходитись в постійно діючій експозиції.