Контакти

Сьогодні в музеї

Виставка «Стефанія Шабатура. Ткацтво, живопис, графіка»

Детальніше...Гобелени, верети, ліжники, акварелі, монотипії. Усе це можна оглянути на виставці «Стефанія Шабатура. Ткацтво, живопис, графіка», яка присвячена 80-річчю від дня народження художниці.
Під час презентації виставки багато гарних слів про мисткиню говорили заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук, поет і прозаїк, шістдесятник, дисидент Ігор Калинець, директор Музею Митрополита Андрея Шептицького Львівської архієпархії УГКЦ отець Севастьян Дмитрух, подруга Стефанії Шабатури Марія Савка-Качмар, двоюрідна сестра Тетяна Романишин, професор кафедри художнього текстилю ЛНАМ Зеновія Шульга, представники Клубу української греко-католицької інтелігенції, жінки Марійського товариства «Милосердя», колеги-музейники.
Роботи Стефанії Шабатури, представлені на виставці, поділяють на студентські, твори років заслання і роботи, виконані після повернення із таборів.

Детальніше...Детальніше...Детальніше...Детальніше...

Виставка "На перетині шляхів"

Детальніше...Львівський музей історії релігії спільно з Музеєм книги і друкарства України (Київ) презентують виставку "НА ПЕРЕТИНІ ШЛЯХІВ: МАНДРИ КНИГ ТА АВТОРІВ, ДРУКАРІВ, ГРАВЕРІВ КИЄВА І ЛЬВОВА XVII–XVIII ст."
     «Як, чому, що спонукало тодішніх творців книги подорожувати з одного міста в інше, з країни в країну. Як це працювало і що ми маємо в результаті?», – про це і значно більше можна дізнатись у Музеї історії релігії.

«ПРАВОСЛАВ’Я ART»

      Детальніше...Львівський музей історії релігії презентує  виставку «ПРАВОСЛАВ’Я ART». Це творчий доробок Наталії Теодорату і її батька Богдана Носача присвячений, 1030-річчю Хрещення Київської Русі.     
      Шлях до захоплення мистецтвом – у кожного свій. «Після закінчення Національної академії Сухопутних військ імені Петра Сагайдачного я поїхала до Греції, де і почались мої творчі пошуки, – розповідає Наталія Теодорату. – Змалку мені подобалось малювати, успадкувавши дар бачити світ і відтворювати його на полотні від свого батька. Щоб удосконалити свої навички малярства, у Греції відвідувала школу малювання й іконопису при префектурі Кіфісіа в Афінах».
     Навчання дало свої результати: Наталія наважилась представляти свої роботи на виставках у префектурах Афін, брати участь у мистецьких конкурсах. Були перемоги, відзнаки... Після кількох виставок художницю 2005 року запросили до співпраці з відомим іконописцем, який проживає в Америці, Нікосом Андріотісом. До сьогодні Наталії Теодорату співпрацює з кількома галереями в Афінах.
      Богдан Носач різьбою на дереві займався ще в дитинстві. Але доля склалася так, що у 25 років працював на Чорнобильській АЕС. Через шість років, 1983 року, повернувся  у Львів. Тут працював спеціалістом художнього цеху фірми «Райдуга». Після виходу на пенсію улюблена справа дитинства захопила його повністю. Починає вирізьблювати рамки для картин, різні моделі кораблів, відтворювати копії дерев’яних церков Львівщини, Польщі… Його вироби зберігаються у приватних колекціонерів в Україні, й поза її межами…
      Виставка «ПРАВОСЛАВ’Я ART» – це іконописні твори Наталії Теодорату і різьба на дереві Богдана Носича, це душа і серце українців, які люблять цей Божий світ, намагаються робити його кращим, багатшим, духовнішим.
        Урочисте відкриття виставки відбудеться у п’ятницю, 31 серпня, о 16 годині, у виставковій залі Львівського музею історії релігії.    
                                              Ірина Цебенко,  завідувач відділу ЛМІР
                                      Телефони: (032) 2356100, 2357007, 2614822
Детальніше...Детальніше...Детальніше...

Виставка «Ті, що рятували cвіт»

Виставка «Ті, що рятували cвіт», розповідає про акцію порятунку євреїв Українською греко-католицькою церквою в роки Другої світової війни.

Організаторами акції були брати Шептицькі – Митрополит Андрей та Архімандрит Климентій.