Контакти

Сьогодні в музеї

«Нові акценти музейництва»

   24 березня у Львівському музеї історії релігії розпочинає роботу дводенний навчальний семінар «Нові акценти музейництва». Її організатором є ГС «Західноукраїнська спілка музеїв» – недержавна і неполітична громадська організація, до завдань якої належить сприяння взаємодії між музейними закладами, участь у державному та міжнародному культурному співробітництві, збереження історичних пам’яток та проведення спільних наукових досліджень.
    Семінар проходитиме на базі Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові, Історико-краєзнавчого музею міста Винник і Львівського музею історії релігії. Його мета – ознайомлення з новими методами організації музейної справи, співпраця з місцевими громадами і фандрайзинг. Тренери семінару – методисти відділу науково-методичної роботи Національного музею історії України Ольга Зайченко і Микола Марусик, старша наукова співробітниця Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків Ольга Носко.
    У роботі заходу візьмуть участь понад 60 музейників із Львівської, Івано-Франківської, Рівненської, Волинської, Тернопільської, Вінницької, Черкаської областей, міста Києва. Будуть представники вищих навчальних закладів, громадських організацій,
    Програма семінару передбачає презентацію журналу «Наша спадщина» (Меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові), огляд експозицій музеїв Львова.

   Ірина Цебенко, Олена Малюга, наукові співробітники ЛМІР
                                                 телефони: (38032) 235 61 00, 235 70 07, 26148 22

Виставка «Кам’яна Могила. Реінкарнація»

    Детальніше...10 лютого Музей історії міста Кам’янського презентує виставку «Кам’яна Могила. Реінкарнація». Презентація відбувається в рамках співпраці між музейниками Кам’янського, що на Дніпропетровщини, і Львівським музеєм історії релігії.
    Кам’яна Могила (степовий пагорб) – витвір природи, що зберігся на півдні України, – своєрідний храм, який об’єднує три світи: небесний, земний та підземний. І цю роль пісковиковий пагорб виконував багато тисячоліть…
    Здавна ці місця приваблювали до себе дослідників. Не оминають їх сьогодні і художники, намагаючись віднайти відповіді на приховані в надрах Кам’яної Могили сакральні таємниці. Заслуговує на увагу проект тріади українських митців, членів Національної спілки художників України, Анатолія Фурлета, Сергія Лаушкіна, Олександра Чегорки.

Виставка «Ті, що рятували cвіт»

Виставка «Ті, що рятували cвіт», розповідає про акцію порятунку євреїв Українською греко-католицькою церквою в роки Другої світової війни.

Організаторами акції були брати Шептицькі – Митрополит Андрей та Архімандрит Климентій.