Нові видання "Логосу"

657584891.gifВидавництво Львівського музею історії релігії «Логос» поповнилося новими книжковими виданнями.
     Протягом минулого року побачили світ науковий щорічник «Історія релігій в Україні: актуальні питання» (публікуються наукові дослідження учасників конференцій «Історія релігій в Україні»), науково-популярне видання «Вісник» (знайомить з історичними постатями, науковими дослідженнями, музейною справою), інформаційно-художнє видання «Художні виставки 2015-2019». Про світський, чернечий та тюремний періоди життя Климентія Шептицького розповідається в альманасі «Блаженний Климентій Шептицький», який підготував Інститут релігієзнавства, філія Львівського музею історії релігії, до 150-літнього ювілею преподобномученика. Зацікавлених історією стародавнього світу чекає каталог «Колекція античних старожитностей Львівського музею історії релігії» наукового співробітника музею Вадима Артюха. Про «Ритуальне юдейське срібло з фондів Львівського музею історії релігії» і «Сакральний простір юдаїзму» підготував Максим Мартин, а Лідія Савчук каталогом «Антимінси. Збірка Львівського музею історії релігії» започаткувала вивчення антимінсів з музейної збірки, їхніх графічних сюжетів, імен ієрархів, які їх освячували, та країн, де вони побутували. Науковці Інституту релігієзнавства Олександра Киричук, Ірина Орлевич у книзі «Львівський Ставропігійський інститут (1788–1914). Роль у суспільно-політичному, культурному та релігійному життя українців Галичини» висвітлили діяльність Львівського Ставропігійського інституту.
     З нагоди 110 річниці від дня народження Богдана-Ігоря Антонича наукові співробітники Музею-садиби Антоничів, філія Львівського музею історії релігії, підготували альбом «Кольоровий вірш Антонича», «Вибрані твори Богдана-Ігоря Антонича «О, поезіє щоденних наших справ...», «Календар 2019», а професор Познанського університету Володимир Василенко спільно з музеєм перевидав літературознавче есе «Непогасна зоря Антонича».
     Видавництво виготовило чимало іншої друкованої продукції: банери, афіші, буклети, запрошення, листівки…
     Видання стануть у нагоді історикам, краєзнавцям, й усім, хто цікавиться історичним минулим і сучасними проблемами розвитку музейної справи в Україні.
                                                     Олена Малюга, науковий співробітник ЛМІР

Довідково. Видавництво «Логос» засновано 1990 року. Протягом цього часу вийшло чимало видань: збірники міжнародних конференцій, монографії, твори художньої літератури, методична література, вісники, мистецькі альбоми, альманахи, каталоги, путівники, газетні та дитячі видання тощо.